Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Katechizm Poręczny 2

Choć od emisji audycji Katechizm poręczny w Radiu Józef minęło już kilkanaście lat, poruszane w niej tematy są ciągle aktualne. Te „lekcje katechizmu na przykładach z życia”, „głośne odpowiedzi na ciche pytania”, jak mówiono o programie, nie mają określonego terminu ważności; nie starzeją się, bo dotyczą spraw ponadczasowych.

Niniejszy tom został opracowany na podstawie wybranych odcinków z lat 2002-2003, a kolejne zarejestrowane materiały oczekują na wybór i publikację.

Ks. Piotr Pawlukiewicz – autor kilkunastu książek skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych,przetłumaczonych na kilka języków, znany kaznodzieja i rekolekcjonista.

Na rekolekcjach akademickich usłyszałem kiedyś takie słowa:”Promotorzy prac naukowych dzielą się na dwie grupy. Pierwsza ustawia współpracę ze studentami w następujący sposób: Proszę się nie martwić, ja praktycznie napisze za pana tę pracę, by szybko nam poszło. Inni natomiast deklarują: Chętnie panu pomogę, poddam pewne myśli, ale pracę napisze pan sam.
Musimy pamiętać, że Bóg jest takim dobrym “promotorem” – pomaga nam napisać pracę pod tytułem: “Moja droga do świętości”, bo każdy z nas taką pracę pisze.
(Fragment jednej z audycji)

Radio Nadzieja objęło publikację swoim patronatem.

Ks. Piotr Pawlukiewicz, Katechizm Poręczny 2, Wydawnictwo Sióstr Loretanek. Warszawa 2017.

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version