Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

„Nadzieja w regionie” gościła w parku linowym w Broku

 MG 9306 KopiowanieDziesiątki grup zorganizowanych i co najmniej tyle samo osób indywidualnych – tyle odwiedziło już Nadbużański Ośrodek  Edukacji NOE w Broku. Wszystko za sprawą działającego od prawie dwóch miesięcy, jedynego w regionie, parku linowego.

Mimo, że ten funkcjonuje od niedawna, już stał się prawdziwą perełką. Zamocowane na drzewach, na wysokości drugiego piętra  platformy i przewieszone między nimi ruchome szlaki, przyciągają amatorów podniesionej adrenaliny nie tylko z okolic. Właśnie  park linowy w ośrodku NOE w Broku był celem wizyty terenowego studia „Nadziei w regionie”. A było o czym mówić i czemu się  przyglądać. Na oczach ekipy radiowej wielu śmiałków, w tym również dzieci, próbowało swoich sił na wysokościach.

- To rzeczywisty wymiar nowej ewangelizacji – mówi dyrektor ośrodka ksiądz Andrzej Lubowicki. Tym przyciągamy ludzi w różnym  wieku i o znacznym temperamencie. Kościół jest otwarty na wszystkich i jak widać – działa skutecznie na różnych płaszczyznach – dodaje ksiądz Andrzej.

Co ważne, nad bezpieczeństwem śmiałków czuwa wykwalifikowany personel, złożony z kilku instruktorów. Zanim ktoś zostanie  wpuszczony na liny, musi przejść szybkie szkolenie. Potem idzie jak z płatka. Choć, zdarzają się przypadki, że instruktorzy muszą kogoś ściągnąć z drzewa.

Kolejną atrakcją Ośrodka NOE jest szkółka jazdy konnej. Ta również działa od niedawna, ale już ma swoich stałych amatorów. Do  dyspozycji odwiedzających jest także siłownia. W sumie ośrodek dysponują około 200. miejscami kwaterunkowymi. W dniu, kiedy była tam nasza ekipa radiowa, były tez grupy w wielu diecezji: drohiczyńskiej, siedleckiej, sandomierskiej czy archidiecezji  lubelskiej.

- Działamy aktywnie jako katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, stąd i ludzi młodych tu nie brakuje – mówi z zadowoleniem  ksiądz Andrzej Lubowicki.

W ośrodku, mimo obecności wypoczywających, cały czas trwają prace budowlane. Powstają nowe domki, remontowane są stare. W  planach dyrektora, księdza Andrzeja Lubowickiego, jest rozbudowa i kolejne niespodzianki dla lubiących aktywny wypoczynek. Możliwe, że już w przyszłym roku, obok parku linowego, nauki jazdy konnej i siłowni, staną: ścianka wspinaczkowa i wahadło. Korzystanie z tego ostatniego ma przypominać skoki na bandżi. Ośrodek jest pod opieką diecezji drohiczyńskiej.

pam1

pam2

pam3

pam4

Rozmowa z ks. dr Andrzejem Lubowickim

Wioleta Pietraszko i Piotr Łuba - instruktorzy w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji NOE w Broku

Maciej Kowalski / fot. Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version