Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Nadzieja w Regionie - SP2 w Łomży, 14-03-2013

„Chcesz być kimś w życiu, to się ucz, abyś nie zginął w tłumie...'' to złota rada poety Ignacego Balińskiego. Święte słowa.
W czwartek 14 marca terenowe studio Radia Nadzieja odwiedziło Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży. W programie z cyklu „Nadzieja w Regionie” pojawiła się wicedyrektor szkoły Bożena Danowska. Dyrektorka podkreśliła, jak ważna rolę w życiu dziecka odgrywa szkoła. Siedmiolatkowie może jeszcze nie do końca rozumieją słowa wieszcza i nie zawsze mogą mieć ochotę na stałe uczęszczanie do placówki edukacyjnej. Z czasem jednak obawy dzieci znikają i pojawia się radość. Wszystko zależy od nauczycielek. Agnieszka Ogniewska, Ludmiła Malinowska, Anna Bagińska, Iwona Łukaszewicz, Joanna Kossakowska, to nauczycielki, które  zawsze pamiętają o dobru ucznia i rozwijają w podopiecznych przeróżne pasje.
Jak każda szkoła również ta przy ul. Pięknej ma swój samorząd uczniowski, którego opiekunem jest Ewa Czarnowska. Szkoła na Pięknej ma również swój chór, który pięknie zaprezentował się naszym słuchaczom.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży wciąż udoskonala swoją placówkę. Na pewno są dzisiaj lepsze sale komputerowe, sprzęt do nauki języka. Przy szkole istnieją już od 2 lat oddziały przedszkolne.
Bolączką uczniów "dwójki" jest brak sali gimnastycznej. Uczniowie szkoły podstawowej nr 2  ćwiczą na zewnątrz, na szkolnych korytarzach i - gościnnie - w sali pobliskiego dawnego "medyka" .

Monika Dąbrowska / fot. Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version