Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Nadzieja w Regionie - Zambrów 21-03-2013

Wizyta, która z pewnością na zawsze zostanie w naszej pamięci. W pierwszy dzień wiosny terenowe studio Radia Nadzieja odwiedziło Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie. W programie z cyklu „Nadzieja w Regionie” dyrektor placówki Marek Dąbrowski mówił, jak istotne jest zbudowanie atmosfery wsparcia, bezpieczeństwa, pomocy wychowankom. Młodzież jest różna, jedni się buntują, w okresie dorastania dzieci próbują ustalać swoje własne zasady, jednak starają się respektować zasady, które wraz z nami sobie ustalają.
W Domu Dziecka przy Alei Wojska Polskiego 52 przebywa 54 wychowanków w różnych grupach wiekowych. Obecnie są 4 grupy wychowawcze. Każda z nich tworzy oddzielną „rodzinkę". Nad każdą „rodzinką” pieczę sprawują wychowawcy. Sabina Tarnowska przybliżyła słuchaczom m.in. jak wygląda typowy dzień wychowanków. W procesie socjalizacji ważna rolę odgrywa pedagog oraz psycholog. Anna Kossakowska i Agnieszka Modzelewska pracują nad odzyskaniem wiary w siebie, wejściem w dorosłe życie swoich podopiecznych.
Młodzież z Domu Dziecka w Zambrowie osiąga dobre wyniki w sporcie zdobywając wiele pucharów i dyplomów. Ma również talenty muzyczne, o czym mogli się przekonać nasi słuchacze.
Z inicjatywy dyrektora Marka Dąbrowskiego powstało Stowarzyszenie "Pomocna dłoń", którego celem jest wszechstronna pomoc i wsparcie wychowankom Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie. Wszystkim, którzy chcą wesprzeć działalność placówki podajemy nr. konta, na które można wpłacać kwoty pieniężne.

Nr konta: B. S. Zambrów 91877500090010010000600001

Monika Dąbrowska / fot. Krzysztof Tyszka

1 komentarz

  • Tobi

    Super zdjęcia, fajni ludzie. Szkoda że nie mogłem słuchać audycji...

    Tobi Link do komentarza

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version