Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Nadzieja w Regionie - Drozdowo 03-04-2013

Musimy dzielić się talentami...” powiedział niegdyś Witold Lutosławski.

Ten słynny kompozytor swoje wczesne dzieciństwo spędził w Drozdowie. Obecnie w majątku Lutosławskich mieści się Muzeum Przyrody. To właśnie miejsce odwiedziło terenowe studio Radia Nadzieja. W programie z cyklu „Nadzieja w Regionie” dyrektorka Muzeum Anna Archacka podkreśliła w rozmowie, że placówka, którą zarządza to żywy organizm. Poza działalnością typowo muzealną zwiedzającym oferowana jest też działalność koncertowa. W ramach cyklu „Witold Lutosławski: Wielki Polak- Wielki Artysta” upamiętniającego 100 rocznicę urodzin sławnego twórcy muzyki, która przypada w tym roku, organizowane są liczne spotkania muzyczne.

Celami nadrzędnymi Muzeum Przyrody w Drozdowie są badania przyrody północno-wschodniej Polski a także gromadzenia i ochrona muzealiów przyrodniczych tego terenu. Teresa Grużewska jest botanikiem w placówce i prowadzi lekcje muzealne o tematyce przyrodniczej. W celu popularyzacji wiedzy na temat przyrody powstał przy Muzeum Przyrody w Drozdowie Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

W programie pojawił się również historyk Marcin Rydzewski oraz socjolog Tomasz Szymański, którzy przybliżyli słuchaczom znaczenie rodu Lutosławskich dla Drozdowa.

Dzięki historiograficznej pasji Muzeum, pamięć o rodzinie Lutosławskich jest wciąż żywa. Barbara Turowska- kustosz Muzeum- zaprosiła słuchaczy m.in. do lektury „Pamiętnika” Wacławy Lignowskiej.

Obecnie z okazji 90 rocznicy powstania Polskiego Związku Łowieckiego w drozdowskiej placówce przygotowano wystawę jubileuszową dokumentującą działalność łowiecką Okręgu Łomżyńskiego PZŁ. Przybliżył ją słuchaczom Jerzy Włostowski, okręgowy łowczy.

Monika Dąbrowska / fot. Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version