Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Wszystko o Roku Liturgicznym

Większość z nas ma świadomość, że rok liturgiczny to nie to samo, co kalendarzowy. Niemal każdy potrafi powiedzieć, co to jest Adwent i ile trwa Wielki Post. Jednak Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła po raz kolejny pokazuje, że rok to nie tylko Boże Narodzenie i Wielkanoc. Ksiądz Jacek Molka w najnowszej odsłonie serii „Wszystko o ...” w jasny i przystępny sposób opisuje następujące po sobie okresy roku liturgicznego.

Autor „Wszystkiego o Roku Liturgicznym” w przejrzystej i zrozumiałej formie podaje wiadomości o liturgicznych świętach, uroczystościach, wspomnieniach, ale także specyfice dni powszednich.

Wyjątkowo zwięzłe kompendium wiedzy o roku liturgicznym uwzględnia oczywiście tzw. święta ruchome, co więcej – zawiera kalendarium każdego z nich aż do 2035 roku. To sprawia, że książka będzie aktualna przez ponad dekadę!

Publikacja - jak wszystkie z serii "Wszystko o..." - zaopatrzona jest w quiz wiedzy o roku liturgicznym. Ilustrują ją zaś zdjęcia oraz reprodukcje dzieł wybitnych artystów tematycznie powiązane z każdym z rozdziałów.

Ks. Jacem Molka, Wszystko o roku liturgicznym, Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła, Częstochowa 2018.

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version