Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Nadzieja w Regionie - Krzyżewo

Czerwcowy czwartek ekipa programu z cyklu „Nadzieja w Regionie” postanowiła spędzić w Krzyżewie. To niewielka miejscowość położona na Podlasiu, w gminie Sokoły. W Krzyżewie mieści się Zespół Szkół Rolniczych im. Stefani Karpowicz. Na uwagę zasługuje patronka placówki, która przed stu laty wybudowała nowoczesną szkołę dla dzieci wiejskich. Była to jedna z pierwszych szkół rolniczych w Polsce, z kolei pod względem sposobu nauczania była prekursorem w Europie.

Współcześnie dyrektorką szkoły jest Wioletta Gierłachowska, która podtrzymuje dorobek patronki. W budynku dawnej szkoły ma powstać Zakład Aktywizacji Zawodowej oraz nowoczesny ośrodek turystyczny. Szkoła ma szeroką ofertę edukacyjną, nowością jest możliwość kształcenia się na kierunku technik pozyskiwania energii odnawialnej.

Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie 8 czerwca obchodzi Jubileusz 100-lecia. Program uroczystości jubileuszowych na stronie www.zsrkrzyzewo.pl

W trakcie programu słuchacze mieli okazję wysłuchać starosty powiatu wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego oraz wójta gm. Sokoły Józefa Zajkowskiego.

Monika Dąbrowska / fot. Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version