Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Dzień Tradycji Rzeczypospolitej. 330-lecie Wiktorii Wiedeńskiej

 MG 1213 KopiowanieTym razem nasze terenowe studio „Nadzieja w Regionie” podążyło husarskim szlakiem. Wspólnie z armią pod dowództwem króla Jana III Sobieskiego obchodziliśmy „Dzień Rzeczypospolitej” na terenie Zamku – Hotel Polonii w Pułtusku.

„Venimus, vidimus et Deus vicit” („Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył”). 330 lat temu Armia Rzeczypospolitej, z królem Janem III Sobieskim na czele ruszyła na pomoc stolicy Austrii oblężonej przez wojska imperium otomańskiego pod dowództwem wezyra Kara Mustafy. Bitwa zakończona zwycięstwem wojsk polskich zaliczana jest do najbardziej przełomowych bitew w historii świata, ponieważ stała się wówczas pierwszym i największym zwycięstwem nad dynastią Osmanów. Z tej okazji Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i  Fundacja Obowiązek Polski zorganizowały obchody 330 lecia Wiktorii Wiedeńskiej śladami przemarszu polskiego wojska.

wiktoria.jpgW czasie uroczystości mieszkańcy i turyści mieli okazję uczestniczyć m.in. w przemarszu i uroczystej mszy św. w Bazylice oraz pikniku historycznym połączonym z pokazami husarii. Podziwiać można było: stroje i uzbrojenie polskiej jazdy siedemnastowiecznej, szermierkę polską szablą bojową, strzelanie z łuku z konia, a także musztrę piechoty. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w obchodach 330 lecia Wiktorii Wiedeńskiej osobiście zapraszamy do naszej galerii.

W obchody tak ważnego dla historii Polski wydarzenia z wielkim zaangażowaniem włączyło się również Radio Nadzieja, które od wczesnych godzin porannych transmitowało dla Państwa uroczystość, jak zawsze na falach 103,6 fm.

EM/fot.Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version