Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Scena Kotłownia powstała z emocji

Scena Kotłownia powstała z emocji.

Początek maja to początek nowego sezonu programu z cyklu Nadzieja w Regionie. Na żywo Radio Nadzieja nadawało ze Sceny Kotłownia w Ostrowi Mazowieckiej. Monika Dąbrowska i Łukasz Sienicki rozmawiali z osobami związanymi ze Sceną Kotłownia m.in. Prezesem Stowarzyszenia OTIKO Krzysztofem Swaczyną, Dyrektorem artystycznym Sceny Kotłownia Rafałem Swaczyną, kierownikiem Klubu Filmowego Kotłownia Piotrem Trentowskim.

Scena Kotłownia powstała w 2003 roku i mieści się w podziemiach Bursy Szkolnej w Ostrowi Mazowieckiej. Kiedyś to miejsce było pomieszczeniem piwnicznym- wspomina dyrektor artystyczny Sceny Kotłownia Rafał Swaczyna. Jednak pasja i zaangażowanie jej założyciela spowodowało, że do „kotłowni” przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych teatrem. Można powiedzieć, ze scena na Rubinowskiego15 to małe centrum kulturalne. Ludzie w Ostrowii nas kojarzą- dodaje Rafał Swaczyna.

Do grupy dołączają młodzi aktorzy i wystawiane są sztuki o różnorodnym repertuarze. Odbywa się rocznie po kilka premier spektakli przygotowanych przez młodzież. Na deskach sceny gościli: profesor Jan Machulski, reżyser Bohdan Poręba, satyryk Krzysztof Daukszewicz; kabarety Jurki, Hlynur, Stado Umtata, Zygzak oraz zespoły muzyczne, takie jak: MKL, czy Happysad.

Obecnie teatr posiada profesjonalny sprzęt sceniczny, estradowy i oświetleniowy, kameralną salę widowiskową na 120 osób, garderobę, szatnię, bufet, rekwizytornię, salę muzyczną oraz salę kinową. Działają tu również zespoły muzyczne: Newton i Grass Dillers, kluby: Fantazy, filmowy, muzyczny oraz Społeczna Szkoła Muzyczna I Stopnia.

Działalność Sceny Kotłownia od strony finansowej nadzoruje Ostrowskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych OTIKO.

Scena współpracuje z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Miejskim Domem Kultury w Ostrowi Maz., organizatorami programu „Profilaktyka a Teatr”, salonem literackim w Łomży, Ostrołęckim Centrum Kultury, szkołami oraz innymi placówkami działającymi na terenie kraju.  

Media

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version