Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

To wspaniałe przedpołudnie w Wąsewie

 MG 8000 KopiowanieDziś (27 maja) terenowe studio Radia Nadzieja odwiedziło Wąsewo. Niewielka, bo licząca ponad cztery tysiące mieszakańców gmina, znalazła się na szlaku miejscowości, o których warto powiedzieć w programie z cyklu „Nadzieja w Regionie”.

-Wąsewo to gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie ostrowskim. W skład administracyjny gminy wchodzi 31 sołectw. Gmina posiada dogodne połączenia komunikacyjne z Ostrołęką, Ostrowią Mazowiecka, Wyszkowem i Warszawą- mówi wójt Wąsewa Rafał Kowalczyk.

Pieczę nad mieszkańcami Wąsewa sprawuje Najświętsza Maryja Panna. Jej postać w błękitno - czerwonej szacie z Dzieciątkiem trzymającym jabłko królewskie oraz berło znajduje się w herbie Wąsewa.
- Gmina Wąsewo powstała w Królestwie Polskim w 1868 roku. Nazwa miejscowości wywodzi się od nazwiska Wąs, zapisana w 1428 roku jako Wanschowo- przypomina Cezary Pałubiński, prezes Stowarzyszenia Ziemi Wąsowskiej

Najważniejszym zabytkiem ziemi wąsowskiej jest parafia pw. Narodzenia NMP

-Kościół został zbudowany w latach 1912-1922 w stylu neogotyckim. Został zaprojektowany przez czołowego architekta polskiego końca XIX i początku XX wieku Józefa Piusa Dziekońskiego. Mieści się na wzgórzu w północno – wschodniej części Wąsewa, przy drodze wiodącej do Wysocza. W ołtarzu głównym znajduje się, czczony przez wiernych cudowny obraz Matki Boskiej Wąsewskiej- mówi proboszcz parafii ks. Leszek Rukat.

 

par3wa

par1wa

par2wa

Nadzieja w Regionie - rozmowa z Rafałem Kowalczykiem - Wójtem Wąsewa

Roman Malicki - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie zaprasza na Dzień Rodziny 

Ks. kan Leszek Rukat - proboszcz parafii w Wąsewie

Nadzieja w Regionie - lokalni przedsiębiorcy z Wąsewa

 

Monika Dąbrowska / fot i vid Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version