Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 103

Wspólnie zadbajmy by te wakcje były bezpieczne

We wtorek 3 czerwca terenowe studio Radia Nadzieja zagościło w Ostrołęce. W programie z cyklu „Nadzieja w Regionie” pojawiło się sporo informacji na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.

Wakacje to dla większości wypoczynek. Nie dla policjantów, którzy w okresie letnim mają więcej pracy. Policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób troszczą się o dzieci i robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek
- Przed wakacjami, funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i konieczności uważania na swoje rzeczy, bo podczas wakacji złodzieje wcale nie odpoczywają- mówi mł. insp. Stanisław Szcześniak, Komendant Miejski Policji w Ostrołęce.
Okres wakacji  wiąże się z podróżami. Na drogach pojawia się w tym okresie więcej niż zwykle pojazdów. Policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne na drogach. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników dróg oraz wszystkich pieszych i rowerzystów.
W trakcie wakacji również strażnicy miejscy mają na względzie bezpieczeństo najmłodszych podczas wakacji.
-Strażnicy miejscy prowadzą spotkania tematyczne na terenie ostrołęckich szkół i przedszkoli. Celem zajęć jest wypracowanie bezpiecznych zasad w trakcie trwania letniego wypoczynku.. Strażnik wspólnie z dziećmi omawia np. podstawowe zasady bezpieczeństwa dzieci podczas samodzielnego przebywania w domu- mówi Piotr Liżewski, komendant ostrołęckiej Straży Miejskiej Policji.
Należy także pamiętać, że właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pożarowego jest gwarancją unikcięcia sytuacji zagrażających życiu podczas wakacji.
-Las jest otwarty dla wszystkich, lecz musimy pamiętać o kilku zasadach, aby nasz pobyt w lesie nie naruszył jego harmonii- apelował Jarosław Wilga, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Zadaniem ratowników WOPR również jest prowadzenie zajęć profilaktycznych i edukacyjnych na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
 -Szczególnie latem rzeki, jeziora i inne otwarte zbiorniki wodne kuszą możliwością przyjemnego spędzenia czasu. Aby czas nad  wodą spędzić dobrze ważne jest by na otwartych zbiornikach wodnych był ratownik. Do wody należy wchodzić w miejscach oznakowanych jako kąpielisko-przypominał Jakub Janczewski, prezes WOPR w Ostrołęce.

Rozmowa z Piotrem Liżewskim - Komendantem Straży Miejskiej w Ostrołęce

insp. Stanisław Szcześniak - Komendant Miejskiej Policji w Ostrołęce

Jarosław Wilga - Komendant Straży Pożarnej w Ostrołęce

Hubert Pawelec - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrołęka

Nadzieja w Regionie - Jakub Janczewski - Prezes Ostrołęckiego WOPR

 

Monika Dąbrowska / fot. Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version