Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Rozmowa z Roberto Skolmowskim

Już 20 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbędzie się premiera "Traviaty" Giuseppe Verdiego w reżyserii Roberto Skolmowskiego pod kierownictwem muzycznym Michała Klauzy.

- Po sukcesie "Korczaka" i "Upiora w operze" ciąży na nas duża odpowiedzialność. "Traviata", jak sam twierdził Verdi, to jego najwspanialsza opera. Będzie grana w języku oryginalnym czyli włoskim, ale z napisami tak, aby każdy kto przyjdzie na przedstawienie mógł wszystko zrozumieć- mówi Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, a jednocześnie reżyser "Traviaty" Roberto Skolmowski, z którym o przygotowaniach do premiery rozmawiał ks. Tomasz Trzaska.

 

 

- "Traviata" to cudowna historia niezwykłej miłości bardzo doświadczonej kobiety, która dobrze poznała świat i życie, o kobiecie zbłąkanej, znajdującej się na szczycie świata celebrytów. To opowieść o miłości, która nie stawia egozimu na pierwszym miejscu i jest zdolna do wyrzeczeń- zwraca uwagę Roberto Skolmowski.

 

 

- Będzie to jedna z niewielu inscenizacji w Polsce łączących w sobie widowiskowość z bogactwem kostiumów i efektów, z kameralnymi i wzruszającymi scenami. W teatrze doświadczamy żywego człowieka, przychodzimy przede wszystkim po doznania i wzruszenia. "Traviata" będzie diagnozą społeczną, ale co warto podkreślić, szalenie efektowną- dodaje Roberto Skolmowski.

 

 

Premiera "Traviaty" w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku już 20 grudnia o 19.00.

 

Ask/fot. opera.bialystok.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version