Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

Upiór w Venedzie

Bijący rekordy popularności musical Andrew Lloyda Webbera "Upiór w operze" w inscenizacji Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pojawił się w niedzielę w łomżyńskiej Galerii Veneda.

Największe hity z tego przebojowego przedstawienia w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego z Teatru Roma zaprezentowali: Damian Aleksander (Upiór), Edyta Krzemień (Christine) i Bartłomiej Łochnicki (Raoul) z Opery i Filharmonii Podlaskiej. Białystok jest drugim miastem w Polsce, które ma prawa do pokazywania tego przebojowego przedstawienia. Pierwsza była Warszawa i Teatr Muzyczny „Roma”

Siłą tego musicalu jest niebywałe piękno muzyki Andrew Lloyda Webbera. "Upiór w operze" to najpiękniejsze arie musicalowe w historii, sceny zbiorowe, na miarę największych twórców operowych doby romantyzmu. Ponadto spektakl prezentowany w Operze i Filharmonii Podlaskiej  jest wzbogacony  o pełen  skład orkiestrowy, a podczas spektaklu brzmią prawdziwe organy.Chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich – mówił dyrektor OiFP w Białymstoku Roberto Skolmowski.

Publiczność, która przyszła do Venedy mogła wysłuchać trzech najsłynniejszych arii musicalu. Z myślą o rodzinach z dziećmi przygotowano także specjalne warsztaty, które poprowadził aktor znany z popularnej bajki muzycznej „Jaś i Małgosia” - Andrzej Danieluk.

„Upiór w operze” w inscenizacji OiFP w Białymstoku będzie grany  w tym sezonie artystycznym do 18 maja.

Wizyta Upiora w Venedzie przygotowywana została przez Operę i Filharmonię Podlaską we współpracy z Radiem Nadzieja.

Monika Dąbrowska

fot. Krzysztof Tyszka

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version