Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

25 maja 2017

CZWARTEK SZÓSTEGO TYGODNIA WIELKANOCNEGO

J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”.
Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: „Co to znaczy, co nam mówi: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie»; oraz: «Idę do Ojca?»” Powiedzieli więc: „Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi”.
Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: „Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?» Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość”.

 

     „Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.”
Człowiek bardzo pragnie radości, chce się radować, przeżywać radość w swoim sercu. Jednak nie zawsze możemy się radować. Są w naszym życiu także momenty cierpienia, bólu, doświadczenia, momenty, które zdają się być tak naprawdę dalekie od radości. Jednak w słowach Jezusa odnajdujemy wskazanie, że to On chce nam dać prawdziwą, głęboką radość, radość serca – a nie tylko radość przelotną, płytką, nietrwałą. On chce nas taką radością obdarzać. Zwróćmy uwagę na różne momenty naszych spotkań z Jezusem. Przeżywając je mamy możność przyjęcia Jego darów, mamy możliwość przeżycia tego czasu jako źródło radości dla nas. To przed wszystkim możliwość przyjmowania Go w Eucharystii podczas naszego uczestniczenia we Mszy św. To także korzystanie z sakramentów św., w których On nas obdarza Swoją łaską. To nasze spotkania z Jezusem na modlitwie czy też na lekturze Pisma św. To również czas spełniania przez nas dobrych uczynków, do czego Jezus nas zachęca („Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili.”). Korzystajmy z tych możliwości zbliżania się do Chrystusa Pana, bo te spotkania z Nim są dla człowieka źródłami prawdziwej radości. A jednocześnie: nie traćmy sprzed oczu celu naszej życiowej drogi: królestwo niebieskie. Tam Pan chce nas obdarzyć radością wieczną.

Więcej w tej kategorii: « 24 maja 2017 26 maja 2017 »

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version