Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

26 maja 2017

PIĄTEK SZÓSTEGO TYGODNIA WIELKANOCNEGO

J 16,20-23a

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.
Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu z powodu radości, że się człowiek narodził na świat.
Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać”.

 

     „Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze...”
W tych dniach okresu wielkanocnego czytamy kolejne fragmenty Ewangelii według św. Jana, które przedstawiają nam słowa Jezusa wypowiedziane w kontekście pożegnania z uczniami w Wieczerniku. Chrystus Pan wiedząc o tym, że w krótkim czasie po wyjściu do Getsemani zostanie pojmany i skazany na śmierć krzyżową – podsumowuje Swe nauczanie i pozostawia uczniom ostatnie wskazania. Dziś słyszymy, jak mówi im o smutku, który zmieni się w radość. Ich serca są smutne, choć pewnie nie rozumieją do końca Jego słów, jednak smutkiem napełnia ich myśl, że ich Mistrz może ich opuścić. Zapowiada On jednocześnie ponowne z nimi spotkanie („Znowu was jednak zobaczę...”), które będzie dla nich radością. W pierwszym rzędzie ich ponowne spotkanie z Jezusem miało miejsce po Jego powstaniu z martwych. Przychodził do nich, rozmawiał z nimi, a nawet spożywał posiłek w ich obecności – aby łatwiej było im uwierzyć, że On żyje. Pamięć o zmartwychwstaniu Chrystusa, pamięć o tym, że On żyje, że możemy się z Nim spotykać – powinna trwać w nas i być dla nas źródłem radości. Już sporo czasu upłynęło od uroczystości Zmartwychwstania, jednak my, uczniowie Jezusa musimy ciągle pamiętać o jego zwycięstwie nad śmiercią. Musimy pamiętać, radować się tą prawdą i być jej świadkami w naszym codziennym życiu.

Więcej w tej kategorii: « 25 maja 2017 27 maja 2017 »

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version