Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

13 czerwca 2017

WTOREK DZIESIĄTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mt 5,13-16

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.
Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

 

     „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi...”
Chrystus Pan wzywa nas do bycia światłem dla innych ludzi, światłem dla świata. Takie zadanie, które stawia przed nami nasz Zbawiciel, na pewno nie jest zadaniem łatwym. Bo być światłem dla innych oznacza mieć postawę odwagi, męstwa w wyznawaniu swej wiary, oznacza codzienne postępowanie według nauki Jezusa – tak, by każdy, kto nas widzi, mógł w naszej postawie, w naszych słowach i czynach, dostrzec zachowanie właściwe dla człowieka ochrzczonego, wierzącego. A tak nieraz chciałoby się sprawy związane z wiarą, z modlitwą, z życiem chrześcijańskim ukryć, ograniczyć tylko do niedzielnej Mszy św. i modlitwy prywatnej gdzieś we własnym mieszkaniu... – podczas gdy w codziennym życiu bywa różnie. A przecież Jezus mówi o tym, że światła nie można chować „pod korcem”, a więc nie można chować w jakieś miejsce niewidoczne... Światło ma jako swoje zadanie „świecić”. Nasze światło ma świecić. Światło naszej wiary i życia chrześcijańskiego ma świecić, dając także światło innym. Tak powinno być w naszym życiu osobistym, ale i w życiu małżeńskim i rodzinnym, w miejscu pracy czy wśród kolegów i koleżanek szkolnych, wśród sąsiadów, krewnych czy znajomych... WSZĘDZIE! Nasze światło ma świecić. Bądźmy więc światłem dla naszych bliźnich. Bądźmy światłem dla świata współczesnego, świata XXI wieku!

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version