Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

20 czerwca 2017

WTOREK JEDENASTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mt 5,43-48

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Słyszeliście, że powiedziano: «Będziesz miłował swego bliźniego», a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak, będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”.

 

     „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski...”
„Bądźcie doskonali” – w tych słowach Jezusa odkrywamy, że stawia On niesamowicie wysoką „poprzeczkę”, do której jednocześnie każe nam, Swoim uczniom, sięgać. Być doskonałym, doskonałym jak Ojciec, Bóg. Od razu odpowiadamy, że nie jesteśmy doskonali i nigdy takimi nie będziemy. Każdy z nas, jak dobrze wiemy, ma swe słabości, wady, niedoskonałości. Człowiek upada, grzeszy, okazuje w jakimś stopniu swoje nieposłuszeństwo Bogu i Jego przykazaniom. Czemu Jezus stawia nam więc takie wymaganie, jeśli wiadomo, że nie uda się nam je nigdy zrealizować? Tak, to prawda, „doskonali” nie będziemy. Ale nie zwalnia nas to od ciągłej, systematycznej pracy nad sobą, od ciągłego wysiłku dążenia wzwyż, od tego by, jak mówimy, „wypłynąć na głębię”. Trzeba nam wciąż starać się o to, by walczyć z grzechem, z naszymi wadami, z naszymi złymi przyzwyczajeniami. Musimy wkładać nasz wysiłek w to, by tę poprzeczkę stawianą coraz wyżej pokonywać (podobnie jak sportowiec trenuje, by coraz lepsze rezultaty osiągnąć). I nawet jeśli tej „najwyższej” wysokości nie osiągniemy – to jednak z Bożą pomocą nasz wysiłek nad doskonaleniem siebie samych może przynieść obfity owoc. O tę Bożą pomoc prośmy pokornie, byśmy potrafili stawać się lepsi każdego dnia.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version