Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

23 czerwca 2017

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Mt 11,25-30

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.

 

     „ (...) uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem...”
Dziś, po zakończeniu oktawy Bożego Ciała, kiedy to kierowaliśmy w szczególny sposób nasze spojrzenie na Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, przeżywamy w Kościele św. uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jezus, Syn Boży wskazuje nam na Swoje Serce, miłujące każdego z nas bez wyjątku. On nam Swoją miłość w sposób tak bardzo wymowny okazał składając Siebie w ofierze na drzewie Krzyża. On nam okazuje Swoją miłość dając nam Swe Ciało i Krew jako Pokarm – przychodząc do nas podczas każdej Mszy św. Jezus jednocześnie wskazuje na Siebie mówiąc nam, byśmy uczyli się od Niego. „Uczcie się ode Mnie...” – On jest dla nas Wzorem. Mamy uczyć się od naszego Zbawiciela cichości i pokory serca. On, który przyszedł na świat, Syn Boży, stał się Człowiekiem. Narodził się nie gdzie indziej, jak właśnie w stajence w małej miejscowości Betlejem w Judei. On, choć Pan i Mistrz, podczas Ostatniej Wieczerzy służył Swoim uczniom umywając im nogi. On wziął na Swe ramiona Krzyż i umarł śmiercią zbrodniarzy Imperium Rzymskiego. „Uczcie się ode Mnie”: uczmy się od Chrystusa Pana: Jego miłości, Jego cichości, Jego pokory serca. I choć – jako ludzie – nigdy nie będziemy tacy, jak Jezus, nie zwalnia nas to od tego, by starać się o to upodabnianie się do naszego Mistrza i Wzoru.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version