Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

27 czerwca 2017

WTOREK DWUNASTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mt 7,6.12-14

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami i obróciwszy się, was nie poszarpały.
Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.
Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują”.

 

     „Wchodźcie przez ciasną bramę.”
Wymaganie Jezusa, które w pierwszym momencie wydawać się może niezrozumiałe. No, bo właściwie to człowiek woli wędrować, podróżować wygodnie, korzystając z dobrej drogi: równej, prostej, a nie wyboistej, krętej, najeżonej przeszkodami. Jednak Chrystus Pan mówiąc nam o drodze trudnej, o bramie ciasnej, mówi o przyjęciu tej drogi, którą On nam wskazuje w Swej Ewangelii, w Swoim nauczaniu, mówi nam o przyjęciu Jego wskazań jako dające nam kierunek postępowania w naszym codziennym życiu. I to stojąc przed tymi przykazaniami Bożymi, stojąc przed wymaganiami płynącymi z Ewangelii – mamy niejednokrotnie chęć powiedzieć, że to ciężkie, trudne, szukamy usprawiedliwień do tego, by inaczej postąpić... A musimy sobie jasno postawić sprawę, że to, co kosztuje, to, co wymaga wysiłku – może mieć swoją wartość, której w pierwszej chwili nie dostrzegamy. Podobnie jak sportowiec chcący osiągnąć dobry wynik musi poddać się długiemu, ciężkiemu, systematycznemu ćwiczeniu, by poprawiać swoje rezultaty aż do momentu, kiedy będzie mógł stanąć na podium. I on nie rezygnuje z tych wysiłków, bo chce cel stojący przed nim osiągnąć. Podobnie i my – w odniesieniu od naszego życia chrześcijańskiego. Panie Jezu, dopomóż zawsze iść drogą krętą i wchodzić przez ciasną bramę, jeśli to jest zgodne z Twoja wolą.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version