Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

1 sierpnia 2017

WTOREK SIEDEMNASTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mt 13,36-43

Jezus odprawił tłumy i wrócił do domu. Tam przystąpili do Niego uczniowie i prosili Go: „Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście”. On odpowiedział:
„Tym, który sieje dobre nasienie, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego. Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.
Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego.
Kto ma uszy, niechaj słucha”.

 

     „Wyjaśnij nam przypowieść o chwaście”
Taka jest prośba uczniów dotycząca wcześniej wygłoszonej przez Jezusa przypowieści na temat dobrego zasiewu i chwastu, który zostaje zasiany przez człowieka nieżyczliwego gospodarzowi. W odpowiedzi na tę prośbę Chrystus Pan daje uczniom wyjaśnienie tego, jak mają oni rozumieć ten obraz, który im wcześniej przedstawił. W ich zachowaniu odnajdźmy wskazanie dla wszystkich uczniów Chrystusa, dla nas samych. Obyśmy potrafili tak jak oni szukać coraz lepszego zrozumienia nauki Zbawiciela, obyśmy dążyli do coraz bardziej pogłębionego wczytywania się w Dobrą Nowinę. Aby tak mogło być, należy przede wszystkim zacząć od samego jej czytania, poznawania przez osobistą lekturę. Pismo św. musi się znajdować często w naszych rękach, byśmy je czytali, byśmy słuchali Pana mówiącego do nas przez to słowo. Warto umieścić je we własnym mieszkaniu w takim miejscu, by można było do niego często sięgać. Warto też pamiętać, że papież Franciszek już nieraz zachęcał do tego, by mieć ze sobą tekst Pisma św., by nosić ze sobą (w torebce, w teczce) jakieś małe wydanie, do którego można by sięgnąć nawet kilka razy w ciągu dnia – by przeczytać nawet mały fragment i rozważyć przez chwilę jego treść. Może warto pójść tą drogą, by w swoim życiu podjąć staranie o to, by naprawdę poznawać, coraz lepiej poznawać naukę Jezusa?

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version