Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

2 sierpnia 2017

ŚRODA SIEDEMNASTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Mt 13,44-46

Jezus powiedział do tłumów:
„Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.
Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną, drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją”.

 

     „Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli.”
Łatwo wyobrazić sobie sytuacje opisane w przypowieściach Jezusa. Człowiek, który odnalazł skarb, podejmuje wysiłek, by stać się jego posiadaczem. Sprzedaje inne rzeczy przez siebie posiadane, gromadzi odpowiednią ilość środków, by zakupić pole, gdzie znajduje się zakopany ów skarb. Człowiek poszukujący pięknych pereł, znający się na ich jakości i wartości, trafia na jedną wyjątkową perłę. Wie, że może dla jej nabycia poświęcić wszystko – i tak uczynił. Zapewne my również znajdziemy w swoim własnym życiu rożne rzeczy, wartości, sprawy – dla których poświęcamy wiele. Może to dotyczyć spraw, do których jesteśmy zobowiązani (np. sprawy związane z pracą przez nas wykonywaną). Może to też dotyczyć takich rzeczy, które są dla nas przedmiotem szczególnego zainteresowania ze względów osobistych, np. realizacja jakiegoś hobby. Jak się jednak odnosimy do Bożych spraw, do spraw związanych z naszym zbawieniem, związanych ze skarbami, które Bóg nam chce ofiarować? Czy do ich realizacji, do ich przyjmowania potrafimy także angażować się, angażować swój czas, swoje środki materialne, swoje siły? Jak bardzo angażujemy się, by uczestniczyć we Mszy św.? Jak bardzo troszczymy się o czas codziennego spotkania z Bogiem na modlitwie? Ile jest naszego wysiłku osobistego w podążaniu drogą prowadzącą do zbawienia? Zastanówmy się.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version