Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

26 sierpnia 2017

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

J 2,1-11

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa.
Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”.
Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja”.
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.
Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.
Rzekł do nich Jezus: „Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: „Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci zaś zanieśli.
A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem, i nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli, przywołał pana młodego i powiedział do niego: „Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”.
Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

 

     „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.”
Maryja, obecna na weselu w Kanie Galilejskiej, była zatroskana o trudną sytuację, w jakiej znaleźli się nowożeńcy i ci wszyscy, którzy przygotowywali przyjęcie weselne. Udała się z tą trudnością do Jezusa, wierząc w to, że On na pewno znajdzie najlepsze rozwiązanie dla tej sytuacji. Wystarczyło jedno Jej zdanie: „Nie mają już wina”. Potem zwraca się do sług z poleceniem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Wskazuje na Jezusa i mówi, że oni – posługujący podczas przyjęcia weselnego – powinni wykonać wszystko to, co On, Jezus im poleci. W dalszym przebiegu uroczystości okazała się słuszność tego wskazania Maryi, wskazania na Chrystusa, wskazania na konieczność realizacji Jego poleceń. Maryja, której uroczystość dziś obchodzimy – patrząc w kierunku Częstochowy, gdzie Ona odbiera cześć od Polaków od ponad 600 lat. Pani Jasnogórska mówi do nas te same słowa, co w Kanie: „Zróbcie wszystko, cokolwiek [On] wam powie.” Czyńcie w swoim życiu to, czego was uczy mój Syn, Jezus. Czyńcie Jego wolę. Czyńcie wszystko to, czego On was uczy. Może nie zawsze zrozumiecie Jego wolę, może nie zawsze łatwo czynić Jego naukę – ale Mu zaufajcie. On wskazuje wam drogę służącą waszemu prawdziwemu dobru. Przyjmijmy tę naukę Królowej Jasnej Góry, Królowej Polski. Czyńmy w naszym życiu wszystko to, czego Jej Syn nas uczy.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version