Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

5 września 2017

WTOREK DWUDZIESTEGO DRUGIEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Łk 4,31-37

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jezusa było pełne mocy.
A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: „Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży”.
Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody.
Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: „Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą”.
I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.

 

     „Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jezusa było pełne mocy.”
Tak właśnie przedstawia nam św. Łukasz reakcję słuchających na słowa nauczania Jezusa w synagodze w Galilei. Słowa Jezusa były „pełne mocy”, było w nich coś szczególnego, co wyróżniało to nauczanie w porównaniu ze słowami głoszonymi przez innych nauczycieli. Te słowa, słowa Chrystusa Pana zostały spisane przez ewangelistów i te właśnie słowa przekazywane przez kolejne pokolenia dotarły do nas. Sięgając do poszczególnych wydań całego Pisma św. czy Nowego Testamentu możemy zapoznawać się z tą nauką. Jednak to wymaga zaangażowania z naszej strony. Niestety, bywa z tym bardzo różnie... Warto jednak taki wysiłek podjąć i zaangażować swój czas, swoją uwagę, swoje pragnienia poznawania nauki Zbawiciela. Niekiedy ktoś usprawiedliwia się, jeśli chodzi o lekturę duchową, o poznawanie nauki Jezusa, brakiem czasu, wielością zajęć, zmęczeniem. Warto w takiej sytuacji postawić sobie pytanie o to, ile czasu poświęcamy na różne zajęcia niekoniecznie ważne, ile czasu nawet marnujemy w naszej codzienności... Tak planujmy nasze codzienne zajęcia, by ten czas spotkania ze słowem Bożym również był i był dla nas czymś naprawdę ważnym. Wtedy i my będziemy mogli się przekonać, że to słowo Jezusa jest słowem pełnym mocy, jest słowem szczególnie poruszającym ludzkie serca i mobilizującym do działania.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version