Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

27 września 2017

ŚRODA DWUDZIESTEGO PIĄTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Łk 9,1-6

Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych.
Mówił do nich: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie. Gdy do jakiego domu wejdziecie, tam pozostańcie i stamtąd będziecie wychodzić. Jeśli was gdzie nie przyjmą, wyjdźcie z tego miasta i strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo przeciwko nim”.
Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.

 

     „Wyszli więc i chodzili po wsiach, głosząc Ewangelię i uzdrawiając wszędzie.”
Dzisiejszy tekst Ewangelii ukazuje nam posłanie Dwunastu, aby ci szli i głosili Ewangelię o królestwie Bożym. To, co czynili w czasie ziemskiego życia Jezusa kontynuowali po Jego wstąpieniu do nieba. Wtedy szli „aż po krańce ziemi”, aby nauczać „wszystkie narody” – jak możemy przeczytać na kartach Nowego Testamentu. Zwróćmy uwagę na to, że zarówno w dzisiejszym fragmencie Ewangelii, jak i w innych tekstach wyraźnie widzimy powszechność misji ewangelizacyjnej. Dobra Nowina ma być głoszona „wszędzie”, „wszystkim narodom”, „aż po krańce ziemi”. Dwunastu apostołów realizowało to zadanie, podobnie ich następcy. Dziś również to zadanie realizuje Kościół św. Jednak każdy z nas ma mieć w tym zadaniu swój udział. Starajmy się o tym pamiętać, m.in. w odniesieniu do misyjnego dzieła Kościoła św. Misjonarze bowiem w wielu miejscach świata głoszą Ewangelię – a my powinniśmy ich wspierać. Jeśli sami nie udajemy się „w świat”, by nieść naukę Jezusa jako misjonarze, to starajmy się pamiętać w naszych modlitwach w intencji misji, o potrzebne siły dla misjonarzy i owocność ich posługi. A także: wspierajmy, według naszych możliwości, naszymi ofiarami ich pracę. W ten sposób także pokażmy, że jesteśmy zatroskani o sprawę głoszenia Ewangelii naszego Zbawiciela.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version