Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

5 października 2017

CZWARTEK DWUDZIESTEGO SZÓSTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Łk 10,1-12

Spośród swoich uczniów wyznaczył Pan jeszcze innych, siedemdziesięciu dwóch, i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał.
Powiedział też do nich: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście ze sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: «Pokój temu domowi». Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają; bo zasługuje robotnik na swą zapłatę.
Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: «Przybliżyło się do was królestwo Boże».
Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: «Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże».
Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu”.

 

     „Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na Swoje żniwo.”
Jezus wzywał Swoich uczniów do modlitwy o robotników do pracy w Winnicy Pana, do pracy dla Pana żniwa. Do wielu ludzi bowiem miała docierać nauka Ewangelii, powinni ją usłyszeć ludzie mieszkający na ogromnym obszarze ówczesnego Cesarstwa Rzymskiego – ale także poza jego granicami. I rzeczywiście: Pan powoływał ciągle nowych żniwiarzy. W Dziejach Apostolskich czytamy o wybraniu siedmiu (wśród nich Szczepan, pierwszy męczennik), o nawróceniu Pawła, Apostoła Narodów, o pracy Filipa, Barnaby, Tymoteusza, Tytusa i innych. Pan powoływał ciągle nowych żniwiarzy w kolejnych wiekach historii Kościoła św., powoływał ludzi, którzy często z wielkim zaangażowaniem, z poświęceniem – nawet oddając swe życie – wypełniali zadanie dane im przez Pana. Jednak ta konieczność modlitwy o żniwiarzy dla Bożego żniwa jest ciągle aktualna. Dostrzegamy w naszych czasach, jak są potrzebni kapłani, zakonnicy, misjonarze, katecheci do pracy dla Chrystusa i Jego Kościoła. Dostrzegamy, jak w wielu miejscach na świecie potrzeba więcej ludzi dających świadectwo o Ewangelii. Przyjmijmy więc to wezwanie Chrystusa i w naszych modlitwach pamiętajmy, by prosić o nowych robotników dla Winnicy Pana. Przyjmijmy to wezwanie Chrystusa – i często módlmy się o powołania do służby w Kościele św.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version