Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

29 listopada 2017

ŚRODA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO

Łk 21,12-19

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.

 

     „Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa.”
Kolejny fragment z Ewangelii według św. Łukasza, który jest nam przedstawiony w liturgii bieżącego dnia zawiera słowa naszego Zbawiciela do własnych uczniów i słuchaczy, w których mówi On o szczególnej sytuacji, kiedy to będzie dane tymże osobom składać świadectwo o własnej wierze, o osobistej przynależności do Chrystusa, do Jego Ciała Mistycznego, do Kościoła św. Niemniej jednak prawdą jest też i to, że każdy z nas ma „sposobność” do tego, by dawać świadectwo o swej wierze. Każdy z nas ma wiele takich sposobności, wiele takich sytuacji na drodze życia, w których może, a nawet więcej: powinien świadczyć o swej wierze. Zastanówmy się więc słuchając dziś tych słów Jezusa nad naszym własnym świadectwem wiary, nad tym, jak postępujemy w tych sytuacjach, w których nasze słowa, nasze uczynki, cała nasza postawa i sposób postępowania powinny ukazywać innym, że jesteśmy osobami wierzącymi. Przez fakt otrzymania łaski sakramentu chrztu św. jesteśmy zobowiązani do tego, by innym ukazywać naukę Jezusową. Faktu bycia człowiekiem wierzącym nie można „ukryć pod korcem” (by posłużyć się dobrze znanym obrazem biblijnym). Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii o dawaniu świadectwa niech nas mobilizują do tego, by być prawdziwymi świadkami Chrystusa Zbawiciela.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version