Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

6 grudnia 2017

ŚRODA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU

Mt 15,29-37

Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela.
Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: „Żal Mi tego tłumu. Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić takie mnóstwo?” Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

 

     „Żal mi tego tłumu!”
Wokół Chrystusa Pana zgromadziła się spora liczba osób gotowych słuchać Jego nauczania oraz proszących o zmiłowanie z powodu dotykających ich cierpienia. Jezus patrząc na nich mówi o Swej trosce i miłości dla nich. Tymi słowami pełnymi miłości dla ludzi Jezus mówi też o tym, że darzy nas wszystkich Swoją miłością, miłością wielką, miłością „do końca”. Wyrazem tej miłości dla nas jest to, o czym przypomina nam tajemnica Bożego Narodzenia. Syn Boży stał się Człowiekiem. Jezus przyjął ludzką naturę i narodził się jako Dziecię, Syn Maryi, w Betlejemskiej stajence. Przygotowujemy się do tego, by w dniach świątecznego czasu na nowo sobie tę prawdę przypomnieć – i Chrystusowi za to dziękować, że nam tak właśnie Swoją miłość okazał. Warto sobie już teraz na nowo tę prawdę uświadomić, w pierwszym tygodniu Adwentu, kiedy przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego. Może bowiem być tak, że zabiegani wokół tak wielu spraw, które są związane z okresem świątecznym (porządki domowe, prace w kuchni, strojenie choinki i przygotowanie innych dekoracji, zakup prezentów i wysyłanie życzeń) – zapominamy o tym, dlaczego właśnie te Święta obchodzimy. Wracajmy myślą do tego, czym są te zbliżające się dni świąteczne i co one nam przypominają. Wracajmy myślą do wielkiej miłości Boga dla człowieka – miłości Tego, który dla nas stał się Człowiekiem.

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version