Radio Nadzieja 103,6

Switch to desktop Register Login

10 grudnia 2017

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Mk 1, 1-8

Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Jak jest napisane u proroka Izajasza: „Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”.
Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swe grzechy.
Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: „Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”.

 

      „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego.”
Wolanie proroka Jana nad Jordanem przed wiekami pozostaje wołaniem ciągle aktualnym. Tak jak sobie współczesnym mówił o konieczności przygotowania na spotkanie z przychodzącym Mesjaszem, tak i nam mówi, że konieczną rzeczą jest, abyśmy przygotowali nasze drogi i prostowali nasze ścieżki dla Zbawiciela. Wezwanie Jana nabiera szczególnej mocy każdego roku podczas Adwentu, kiedy mówimy o tym, że powinniśmy być przygotowani na przeżywanie świąt Bożego Narodzenia oraz przygotowani na spotkanie z Chrystusem-Sędzią, który na kartach Biblii zapowiedział nam Swoje przyjście w chwale. Mamy już drugą niedzielę Adwentu, czas naszego przygotowania mija dość szybko... Powinniśmy więc szczególnie się zmobilizować, aby skorzystać z tego okresu liturgicznego, który daje nam Bóg. Pomyślmy, co możemy jeszcze uczynić w ciągu tych dni i tygodni Adwentu, które są jeszcze przed nami. I nie chodzi tu o w pierwszym rzędzie o sprawy zewnętrzne (porządki świąteczne, zakupy, dekoracje świąteczne, prace kuchenne, prezenty do kupienia czy życzenia do wysłania), choć one także mogą pomóc przeżywać świąteczny czas. Przede wszystkim musimy się zatroszczyć o duchowy wymiar naszych przygotowań, o przygotowanie własnego serca, aby w nim było miejsce dla Chrystusa i dla Jego nauki. Co możemy zrobić aby droga dla Jezusa prowadząca do serca każdego z nas była odpowiednio przygotowana?

CEM SpesMediaGroup

Top Desktop version