Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

9-10 lipca 42. Dni Broku i Puszczy Białej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W dniach 9-10 lipca br. odbędą się już 42. Dni Broku i Puszczy Białej.

Dni Broku i Puszczy Białej to największe letnie wydarzenie kulturalne w mieście, które słynie z dobrej muzyki, wspaniałej zabawy, niezapomnianej atmosfery oraz pięknej przyrody i jest rozpoznawalne w całym regionie, a także poza jego granicami. Dzięki temu każdego roku Święto Miasta przyciąga coraz większą rzeszę uczestników imprezy.
W sobotni poranek wydarzenie rozpocznie się Turniejem piłki siatkowej plażowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brok. W godzinach późnopopołudniowych przewidziany został spektakl teatralny dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano także blok zabaw i atrakcji. Następnie zaplanowano oficjalne otwarcie wydarzenia, połączone z prezentacją dzieci i młodzieży szkolnej, wystąpieniem Burmistrza Miasta i Gminy Brok oraz wręczeniem nagród i wyróżnień. Wieczór zarezerwowano na wspaniałą zabawę podczas koncertów zaproszonych gwiazd. Na scenie kolejno wystąpią Renata Dąbkowska Dystans, Milano i Classic. Ostatnim punktem programu tego dnia będzie dyskoteka z Dj Xavier, a także wybory Miss i Mistera Plaży. Wśród atrakcji towarzyszących znalazły się wesołe miasteczko, symulatory zderzenia i dachowania, stoiska promocyjne i handlowe, stanowiska gastronomiczne.
W niedzielę odbędą się XVIII Otwarte Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brok, a miłośnicy sportu na boisku przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Broku będą rywalizować w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Brok. Po mszy świętej w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Brok nastąpi wręczenie pucharów zwycięzcom. Nagrody odbiorą także najlepsi Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Broku. W samo południe rozpocznie się Festiwal Kultury Kurpiowskiej z zespołami z Kurpi Białych i Zielonych, stoiskami z rękodziełem, warsztatami ginących zawodów oraz degustacją regionalnych potraw. 42. Dni Broku i Puszczy Białej zakończa się dyskoteką z Dj SADO.

Serdecznie zapraszamy!

Autor ela

2022-06-28

Więcej informacji z tej kategorii