Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Członkowie Kół różańcowych w Osuchowej

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Odpowiadając na wezwanie naszej ukochanej Matki, już po raz 31 do Sanktuarium Matki Bożej Osuchowskiej zjechali się członkowie Kół Różańcowych z całej Diecezji Łomżyńskiej. Również z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem udała się grupa pielgrzymów, czcicieli Matki Bożej modlących się w Kołach Różańcowych i Różach Rodziców za dzieci.

“Miejsce, na którym klęczysz, przed wiekami zostało przez Boga przeznaczon i dla Mnie wybrane. Ja sobie to miejsce ulubiłam. Oczekuję was z utęsknieniem dzieci moje.” Orędzie Matki Bożej Osuchowskiej

Choć sobotni poranek wydawał się być smutny, bo deszczowy, to na miejscu powitała wszystkich słoneczna pogoda. To urokliwe miejsce otoczone malowniczym krajobrazem lasów Puszczy Białej odkrywa przed przybyłymi pielgrzymami wielką tajemnicę Maryjnych Objawień sięgających roku 1910. Matka Boża powiedziała widzącej Mariannie Andryszczyk, że przybywa z Częstochowy i prosi o odmawianie różańca. I tak co roku w tym miejscu dochodzi do spotkania wiernych oddających cześć Maryi, modlących się na różańcu. Przybywając dziękują, przepraszają i proszą ukochaną Mamę, aby po mimo naszych słabości i grzechów wstawiała się za nami u swego Syna, naszego Pana i Zbawiciela.

O godzinie 10.00 w ramach zawiązania wspólnoty powitał pielgrzymów Kustosz Sanktuarium ks. Waldemar Grzeszczuk. Dziękując za przybycie, przybliżył krótką historię objawień Maryjnych w Nowej Osuchowej i zaprosił pielgrzymów do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, po czym życzył wszystkim, aby czuli się w tym miejscu jak u Mamy, jak u kochanej Mamy.

,, Nie lękaj się, weź do ręki różaniec, proś o cud!” słowami ks. dr Jacka Gancarka, moderatora krajowego Kół Żywego Różańca rozpoczął konferencje moderator diecezjalny ks. Dariusz Krajewski.

Czy pragniemy złączyć się z Maryją w dążeniu do Jezusa, do Zbawienia?

Ks. Moderator diecezjalny w swej wypowiedzi odniósł się do postaci Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego zawierzenia Maryi. Jak ważne są wciąż niewypełnione OBIETNICE JASNOGÓRSKICH ŚLUBÓW NARODU. Zwrócił uwagę na depozyt wiary, czy dokładamy starań , aby ten cenny dar przekazać młodemu pokoleniu? Powołując się na słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego :,, Wiara jest koroną godności człowieka” wezwał do wierności Bogu i Kościołowi. Bronić daru życia! Bronić nierozerwalności małżeństwa ! Modlitwa za rodziny i wychowanie młodego pokolenia w duchu wiary ! Obrona przed zepsuciem! To wciąż aktualne zadania dla naszego narodu oraz nasze intencje modlitewne zanoszone przez ręce Maryi do Boga.

W duchu modlitwy i zawierzenia Maryi o godz. 11.30 wszyscy udali się w stronę Kaplicy Objawień odmawiając Różaniec. Przemierzając leśne ścieżki pątnicy modlili się we własnych intencjach, ale również w intencji całej naszej Ojczyzny. Odnowiona Kaplica, Cudowny Obraz Matki Bożej Osuchowskiej, pobłogosławione płótno oraz źródełko tryskające uzdrawiającą wodą to wciąż żywe znaki Objawień na tym świętym miejscu.

Modlitwa różańcowa pięknie przygotowała serca pielgrzymów w przeżycie Eucharystii, centrum i szczytu naszego życia chrześcijańskiego. W związku z obostrzeniami, msza święta została odprawiona na placu za Kościołem, na świeżym powietrzu. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ojciec Duchowny naszej diecezji ks. Adam Filipowicz. Mszę Św. koncelebrowało 17 kapłanów z naszej diecezji. Nie zabrakło również okazji do Spowiedzi Świętej. Kapłani chętnie służyli posługą w konfesjonale.

Z Diakonią Słowa Przybyły do Sanktuarium Siostry Loretanki. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasłużył nowo wydany ,,Modlitewnik Różańcowy”, szczególnie bliski i polecany członkom Kół Różańcowych.

Ten błogosławiony dzień z Matką Bożą Osuchowską zakończyła agapa. Dziękujemy parafiankom za przygotowanie smacznego posiłku, księdzu Proboszczowi za zorganizowanie Dnia Skupienia członków Kół Żywego Różańca w Diecezji Łomżyńskiej.

O Maryjo, nasza najlepsza Matko,
która z czułością i bólem
spoglądasz na nas z Osuchowskiego Obrazu
wsławionego licznymi cudami.
Z dziecięcą ufnością spieszymy
przed Twoje oblicze z naszymi prośbami.
Racz spojrzeć na nas łaskawie
i wysłuchać naszych błagań.
Przyjdź nam z pomocą
w wielorakich potrzebach naszych.
Błagamy Cię o to
najusilniej i najgoręcej
przez miłość do twojego Syna Jezusa Chrystusa,
który jest naszym Królem i Panem Amen.

W. Sakowicz

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-10-05

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...