Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czyżew: OSP dostanie nowy wóz strażacki

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ochotnicza Straż Pożarna w Czyżewie wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. – Na drugi samochód czekaliśmy jedenaście lat – mówił komendant gminny Marcin Pieńkowski:

– Cieszymy się wszyscy z tego niezmiernie. Trochę problemów było po drodze, ale szczęśliwie, można powiedzieć tak szczęśliwie, udało się. No i czekamy. Tak myślę, że na przełomie koniec października, początek listopada powinniśmy mieć ten samochód już tutaj u siebie na placu. 

      2021-09-08 Marcin Pieńkowski o nowym wozie 1

Samochód wyposażony będzie m.in. w kabinę czterodrzwiową jednomodułową, sygnalizację świetlną i dźwiękową czy radiotelefon.

– To będzie samochód typowo ratowniczy. Też z funkcja gaśniczą, ale stawialiśmy na typowo samochód ratowniczy, czyli sprzęt ratownictwa drogowego. W to najbardziej poszliśmy, w sprzęt ratownictwa. Z drugiej strony poszliśmy też trochę w samochód gaśniczy też żeby, jak to się mówi, być tacy uniwersalni. Bo ten samochód, który w tej chwili mieliśmy, ratowniczy to on był tylko do ratownictwa drogowego, czyli do pożaru nie mogliśmy nim wyjechać. 

      2021-09-08 Marcin Pieńkowski o nowym wozie 2

Całkowity koszt zakupionego pojazdu to ponad 830 tysięcy złotych, z czego 550 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Autor M. Sz.

2021-09-08

Więcej informacji z tej kategorii

Książka: Boży architekt

Książka: Boży architekt

  Książka Patricka Sbalchiero o światowej sławy architekcie Antonim Gaudím nie jest kolejnym podręcznikiem...