Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Festiwal Kultur 6 lipca w Łomży

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Już za blisko sześć dni Łomża stanie się centrum międzynarodowej kultury – to wszystko za sprawą Festiwalu Kultur, organizowanego przez Stowarzyszenie Youth Human Impact.

6 lipca 2024 roku o godzinie 16:00, na Bulwarach Łomżyńskich w Łomży, rozpocznie się druga już edycja Festiwalu Kultur. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu zbliżenie i prezentację różnorodnych kultur z różnych części świata, promowanie podróżowania oraz wartości europejskich.

Głównym celem Festiwalu Kultur jest popularyzacja międzykulturowości oraz wzmocnienie wzajemnego zrozumienia i poszanowania dla innych kultur. Organizatorzy pragną, aby to wydarzenie stało się stałym punktem w kalendarzu kulturalnym Łomży, przyciągając coraz większą liczbę uczestników i promując wartości europejskie.

Podczas Festiwalu Kultur uczestnicy będą mieli okazję:

  • Nauczyć się popularnych zwrotów i wyrażeń w pięciu językach: azerbejdżańskim, gruzińskim, mołdawskim, ukraińskim i maltańskim.
  • Spróbować międzynarodowej kuchni oraz poznać tradycje i obyczaje prezentowanych krajów.
  • Wziąć udział w międzynarodowym Polonezie – tańcu, który połączy wszystkich uczestników wydarzenia.
  • Podziwiać prezentacje kultur i brać udział w konkursach z nagrodami, w tym voucherami i kuponami do lokalnych sklepów i salonów usługowych.
  • Cieszyć się Wieczorem Pieśni Folkowych, który przeniesie uczestników w magiczny świat muzyki.
  • Bawić się na Międzypokoleniowej Potańcówce do białego rana!

Miłośników sztuki, rękodzieła czy regionalnych i domowych przysmaków powinna ucieszyć także obecność lokalnych twórców i rzemieślników. Festiwal będzie również miejscem rozrywki dla najmłodszych uczestników – organizatorzy zadbali o przygotowanie licznych atrakcji, gier i zabaw dla dzieci w każdym wieku.

Radio Nadzieja objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zapraszamy!

Autor E. K.

2024-07-01

Więcej informacji z tej kategorii