Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Rządowe środki wykorzystane. „Kupiliśmy potrzebny sprzęt”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ponad 600 tysięcy złotych otrzymała Gmina Kolno z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Za przyznane środki samorząd zakupił m.in. beczkowóz czy kontenery magazynowe.

Wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski mówił w Radiu Nadzieja, że przyznane środki zostały w całości wydane.

Przede wszystkim, skupiliśmy się na środkach ochrony osobistej, na szkoleniach również, ale też kupiliśmy taki sprzęt, który wydawał nam się bardzo potrzebny w sytuacjach zagrożenia. Był to beczkowóz do wody pitnej, była to przyczepa skorupowa na wypadek, gdyby były jakiekolwiek sytuacje związane z koniecznością usunięcia zagruzowanych budynków. Kupiliśmy również cztery kontenery magazynowe. Takie, które zostały usytuowane, postawione – tłumaczył samorządowiec.

Dobrze wydaliśmy te środki, ale nie zabrakło problemów – ocenił wójt Józef Wiśniewski.

Bardzo krótki czas realizacji to był jeden z podstawowych problemów. Ale to nie był jedyny problem, ponieważ nie był bardzo precyzyjnie określony katalog tych środków, na które moglibyśmy wydać. Mieliśmy różne pomysły, w naszej ocenie bardzo uzasadnione, jednak one nie kwalifikowały się do wydatkowania, wobec czego też, oprócz krótkiego czasu, musieliśmy tę naszą listę zakupów bardzo mocno weryfikować i uzgadniać z wojewodą, z ministerstwem również – nie ukrywał.

Program obowiązuje również w 2026 roku. Gmina Kolno nie wyklucza, że w ramach tegorocznych przyznanych środków podejmie się budowy schronu, choć ten pomysł będzie jeszcze analizowany.

Autor P.M.

2026-02-20

Więcej informacji z tej kategorii