Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Jesienne Targi Ogrodnicze 9-10 października w Szepietowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku serdecznie zapraszają na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz „Piknik Rodzinny”. Wydarzenia odbędą się 9-10 października 2021 r. na terenach wystawowych PODR Szepietowo.
Jest to niebywała okazja dla wszystkich miłośników pracy w sadzie i ogrodzie, do zapoznania się z nowymi trendami panującymi w ogrodnictwie czy też zrobienia zakupów na kończący się sezon. Jak co roku oprócz możliwości zapoznania się z ofertą handlowa wystawców, można będzie poszerzyć swoją wiedzę dzięki poradom udzielanym przez sprzedawców i specjalistów PODR Szepietowo. Ponadto przygotowano dla Państwa wiele atrakcji, aby zakończenie sezonu wystawowego w Szepietowie upłynęło w miłej atmosferze. W programie przewidziano interesujące wykłady np: Ogród jesienią – Dobór nasadzeń, dekoracje i przygotowania do zimy. Będzie również możliwość dowiedzieć się jak przygotować rodziny pszczele do zimowli.
Poza częścią merytoryczną wszyscy uczestnicy będą mieli do dyspozycji mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zostaną rozstrzygnięte konkursy, na scenie zobaczymy Maestro Chives – który zaczaruje słuchaczy dźwiękami skrzypiec elektrycznych, w ludowy klimat wprowadzą nas dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie z Szepietowa oraz Kolej na Łapianki – kobiety z naprawdę mocnym głosem, słynne w całym województwie podlaskim. Przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Swoje stoiska przygotowują instytucje wspierające rolnictwo. Uczestnicząc w wydarzeniu można będzie zaopatrzyć się w produkty regionalne, ekologiczne i rękodzieło. Obecność na Pikniku Rodzinnym i Jesiennych Targach Ogrodniczych potwierdziła I Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej oraz WKU Bielsk Podlaski. Zaprezentują swój sprzęt i przygotują wiele atrakcji, będzie tor „Małego Terytorialsa”, wojskowe gry terenowe, strefa poszukiwania skarbów przy pomocy wojskowych detektorów, maskowanie twarzy i wiele innych zabaw.
W niedzielę odbędzie się Piknik Rodzinny, w ramach którego OT KOWR w Białymstoku zaprasza na degustację polskich produktów żywnościowych, najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli bawić się z animatorami oraz korzystać ze strefy zabaw. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję do odwiedzenia stoiska informacyjnego KOWR, na którym pracownicy służyć będą doradztwem.

PROGRAM
SOBOTA, 9 października
10.00 – Otwarcie Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie – tereny wystawowe
10.30 – Wykład: Ogród jesienią – Dobór nasadzeń, dekoracje i przygotowania do zimy – arch. krajobrazu mgr inż. Izabela Targ, budynek główny PODR sala nr 4.
11.15 – Wykład: Wykorzystanie roślin z ogrodu w kosmetykach naturalnych – zielarz – fitoterapeuta mgr inż. Agnieszka Prymka, budynek główny PODR sala nr 4.

NIEDZIELA, 10 października
PIKNIK RODZINNY
10.00 – Otwarcie Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i „Pikniku Rodzinnego” – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Jadwiga Zabielska, Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku – scena, tereny wystawowe
10.15 – Wręczenie statuetek za współpracę z KOWR
10.30 – Konkurs: „Zgadnij co to za roślina?” – namiot PODR – tereny wystawowe
10.30 – Wykład: Hodowla matek pszczelich na własny użytek. Przygotowanie rodzin do zimowli – Tomasz Radziwonowski, Miejska Pasieka – budynek główny PODR sala nr 4.
10.30 – Prezentacja sprzętu i broni – I PBOT & WKU Bielsk Podlaski – scena, tereny wystawowe
11.00 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie z Szepietowa – scena, tereny wystawowe
11.30 – Występ Zespołu – Kolej na Łapianki – scena, tereny wystawowe
12.30 – Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – KRUS – scena, tereny wystawowe
13.00 – Rozstrzygniecie konkursu Hit Targów, Najatrakcyjniejsze Stoisko, Najbogatsza Oferta – scena, tereny wystawowe
13.20 – Maestro Chives – pokaz skrzypiec elektrycznych – Marcin Roszkowski – scena, tereny wystawowe

W programie również:
„Piknik Rodzinny” – Polska Smakuje – degustacja polskich produktów żywnościowych, pokaz królików rasowych, stoisko promocyjne I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i WKU Bielsk Podlaski, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, wykłady, konkursy, występy, doradztwo rolnicze, produkty regionalne i ekologiczne

Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 – 16.00

Hits: 371

Autor ela

2021-09-28

Więcej informacji z tej kategorii