Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Czy porozumienie z Łomżą wpłynie na ceny za śmieci?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Czy mieszkańcy Kolna nie powinni się martwić o ewentualne podwyżki cen za śmieci? Takie pytanie mogą sobie zadać mieszkańcy po porozumieniu, jakie zawarło Kolno z Łomżą.

Porozumienie zakłada, że to Łomża zagospodaruje kolneńskie odpady. Pytaliśmy o to burmistrza Kolna, Andrzeja Dudę:

– Myślę, że nie, no bo jeżeli my podpisaliśmy to porozumienie to po pierwsze będziemy wkładali w ten projekt jakieś pieniądze. Miasto Kolno już wyasygnowało około 80 tysięcy złotych na taką ekspertyzę. Następną ekspertyzę pewnie jak podpiszemy porozumienie i będziemy już robili z udziałem miasta Łomży, więc wykładając swoje pieniądze, inwestując w ten projekt liczymy na to, że będziemy mieli takie same ceny jak miasto Łomża.

      2021-11-19 Andrzej Duda o cenach za śmieci 1

Wpływ na to będą miały ceny na bramie w ZGO w Czartorii, które mogą zostać podniesione dla Łomży, a tym samym i dla Kolna:

– Bo cena konkretna za odpady komunalne, czyli śmieci dla mieszkańców nie uzależniona jest tylko od odpadów. Ona jest uzależniona również od tego, jaka firma wygra przetarg na zwożenie tych śmieci.

      2021-11-19 Andrzej Duda o cenach za śmieci 2

Więcej na temat sytuacji w Kolnie dowiedzą się państwo z rozmowy z burmistrzem, którą mogą państwo odsłuchać na naszym portalu.

jt

Autor M. Sz.

2021-11-19

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 6 czerwca

Słowo Życia: 6 czerwca

WTOREK DZIEWIĄTEGO TYGODNIA OKRESU ZWYKŁEGO   Mk 12, 13-17 Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku...