Konkurs Plastyczny

Konkurs plastyczny

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im.ks.kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli ogłasza konkursu plastyczny „Prymas Wyszyński w sercach dzieci i młodzieży” skierowany do uczniów szkół podstawowych i szkół specjalnych.

Zbliżająca się uroczystość beatyfikacji Patrona Ośrodka skłania nas do podjęcia inicjatyw mających na celu zachęcenie młodego pokolenia do poznania życia i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak również kształtowania postaw i promowania wartości, którym wierny był Prymas Tysiąclecia.

Ośrodek nasz znajduje się w Zuzeli – miejscu urodzenia Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To tutaj zaczynało kształtować się Jego życie, powołanie do kapłaństwa, do służby Bogu i ludziom, pobożność Maryjna i patriotyzm przyszłego Prymasa. Tym bardziej więc czujemy się zobowiązani do krzewienia pamięci o tej niezwykłej Postaci.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Pan Zbigniew Chrupek Starosta Ostrowski, J.E.Ks.Bp. Janusz Stepnowski Ordynariusz Łomżyński, Instytut Prymasa Wyszyńskiego, patronat medialny zaś: Radio Nadzieja, wzasięgu.pl, ostrowmaz.com.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Ośrodka www.soswzuzela.nazwa.pl jak również na naszym profilu Facebook.

Zapraszamy do udziału w konkursie.