Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Muzeum Diecezjalne na 10-lecie istnienia wydaje specjalny album

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Muzeum Diecezjalne w Łomży ze swoim jubileuszowym wydawnictwem. W tym roku instytucja obchodzi swoje 10-lecie i z tej okazji udostępni zwiedzającym swoją publikację.

W powstającym albumie umieścimy część historii naszej placówki zapowiada dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży, ksiądz Tomasz Grabowski:

– To jest wydawnictwo, które dokumentuje 10 lat działalności Muzeum Diecezjalnego. Oczywiście jest to wydanie, można powiedzieć, w mikroskopijnej skali ukazujące to wszystko, co na przestrzeni tych minionych 10 lat się tutaj działo. Trzeba by było powiedzieć, może pokazać też jak wyglądała organizacja muzeum, gdzie to praktycznie wszystko zostało zrobione od zera.

      2022-05-05 ks. Tomasz Grabowski o albumie z okazji 10-lecia Muzeum Diecezjalnego 1

Dzięki jubileuszowemu wydawnictwu będziemy mogli sięgnąć pamięcią do ważnych wydarzeń związanych z naszym muzeum dodaje ksiądz Grabowski:

– Myślę, że będzie to taka miła pamiątka z tego 10-lecia. Taka powiedzmy forma retrospektywna w spojrzeniu na to, co było i z taka nadzieją, że działalność będzie się dynamizować.

      2022-05-05 ks. Tomasz Grabowski o albumie z okazji 10-lecia Muzeum Diecezjalnego 2

Na powstanie publikacji przeznaczono 10 tys. złotych. Wydawnictwo w całości będzie sfinansowane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Maciej Dąbrowski

Autor M. Sz.

2022-05-05

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 25 września

Słowo Życia: 25 września

PONIEDZIAŁEK XXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO (ROK A)   Łk 8, 16-18 Jezus powiedział do tłumów: «Nikt nie zapala lampy...