Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Vademecum Rynku Greckiego w Parku Przemysłowym

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Parku Przemysłowym w Łomży trwa Vademecum Rynku Greckiego połączone z wystawą z okazji 200-lecia odzyskania niepodległości przez Grecję. Celem spotkania jest przybliżenie tamtejszego rynku gospodarczego, a także szansa na współpracę między polskimi i greckimi przedsiębiorcami.

Jak mówi Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży-takie przedsięwzięcia to ogromna szansa nie tylko dla lokalnych firm, ale także dla miasta :

Widzimy duża perspektywę, bo rozpoczęliśmy rozmowy z podobnym miastem w Grecji. Podobnym pod względem wielkości, ale też i profilu, bo to miasto, w którym funkcjonuje przemysł rolno-spożywczy. Tak jak u nas, wiele przedsiębiorstw mamy właśnie z tej branży. Chcemy rozpocząć współpracę, realizować projekty, jest to miasto Weria. Myślę, że już w następnym roku uda nam się jakieś pomysły wspólnie zrealizować.

W spotkaniu bierze udział także wiceburmistrz wyspy Zakynthos- Anastasios Marinos, który podkreśla więzi między Łomżą, a Grecją:

Chciałbym powiedzieć, że oprócz tego, że inicjujemy tę współprace, potrafiliśmy wpoić czterdziestu tysiącom mieszkańców Zakynthosu, że są bratnim narodem z czterdziestomilionowym narodem polskim. Zapraszam serdecznie do Zakynthosu i mam nadzieję, że te wszystkie dokonania, które zostały poczęte, nareszcie zaczną owocować.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Ambasady Republiki Greckiej w Polsce, Polsko-Greckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Polskiego Parlamentu, Władze Woj. Podlaskiego oraz Władze Łomży.

kp

Hits: 20

Autor J. T.

2021-10-26

Więcej informacji z tej kategorii