Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Muzyczna prapremiera „Nowego serca” 20 listopada, Pelplin

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Pelplin. 20 listopada muzyczna prapremiera „Nowego serca”  w Światowy Dzień Młodzieży i X – lecie zespołu ewangelizacyjnego „Na cały Głos”.  

20 listopada 2021 roku, o godz. 18:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się prapremiera utworów muzycznych pod wspólnym tytułem „Nowe serce”, które z okazji swojego 10 – lecia skomponował zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” z Pelplina. 

Prezentacja będzie wkomponowana w spotkanie modlitewne organizowane w wieczór poprzedzający Światowy Dzień Młodzieży, który papież Franciszek przeniósł z Niedzieli Palmowej na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na tę szczególną okazję młodzieżowy zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” skomponował i przedstawi piosenki  stanowiące tzw. Kerygmat. 
Organizatorzy pragną przez wspólną modlitwę głosi
prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, który przyszedł na ziemię w Osobie Jezusa Chrystusa, aby odkupi
człowieka. Tylko Jezus, którego należy na nowo przyjąć jako Pana i Zbawiciela ma moc przemienić nasze serca i uczynić je nowym, napełnionym Duchem Świętym we wspólnocie Kościoła. „W ten niezwykły wieczór będziemy prosić Boga o Jego Moc aby świadczyć i służyć”, mówi szef zespołu ks. Zbigniew Gełdon. 

Od wielu miesięcy biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca młodzież bierzmowaną do wspólnego bycia razem Pelplinie. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób młodych, zaangażowanych w  ruchy i stowarzyszenia katolickie. „Będziemy także się cieszyć z rodzin i osób dorosłych”, dodaje ks. Gełdon.
Organizatorzy pragną, aby muzyczny wieczór modlitewny, wzorem spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży, pozwolił Bogu dotknąć i przemienić serca uczestników modlących się w Pelplinie słowem i śpiewem oraz adorującym Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. 

Hits: 31

Autor ela

2021-11-09

Więcej informacji z tej kategorii

Promocja: Ochotnicze Hufce Pracy

Promocja: Ochotnicze Hufce Pracy

Zapraszamy do obejrzenia klipów z udziałem uczestników OHP z HP Białystok i Zambrów:  Klip ODDECH   Klip KŁAMSTWO...