Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Tykocin: Plejada gwiazd wystąpi na Królewskim Śpiewaniu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Piękne głosy, wspaniali wykonawcy, repertuar, którego jeszcze dziedziniec Alumnatu w Tykocinie nie słyszał, wysublimowana oprawa światłem i dźwiękiem. Przed nami IX Festiwal „Tykocin Królewskie Śpiewanie”.

Za nieco ponad miesiąc 22.07. rozpocznie a 24.07. koncertem finałowym zakończy się tegoroczne muzyczne spotkanie w Tykocinie. Jesteśmy już gotowi państwu przekazać niesamowite wieści na temat naszych gości.

Wykonawcy, którzy w tym roku pojawią się na scenie, która po raz kolejny zostanie rozstawiona na dziedzińcu Alumnatu, rozgrzeją nasze spragnione muzyki po pandemicznej przerwie serca. Pierwszy koncert zaplanowaliśmy już w czwartek, 22.07., o godzinie 19.00

Na muzyczne spotkanie zabierze nas Grzegorz Wilk. Piosenkarz jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem. Wokalista często występuje w najpopularniejszych programach rozrywkowych m.in. „Jaka to Melodia” w TVP1.

A już o godzinie 19.00 w niezwykły świat bajkowego musicalu zabierze nas Agnieszka Przekupień wspólnie z Tomaszem Steciukiem.

Agnieszka Przekupień – Współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Rampa na Targówku.

Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim 2 płyty oraz wzięła udział w 4 trasach koncertowych po USA i Kanadzie. Użyczyła swojego głosu w dubbingu Królowej Idunie w filmie „Kraina Lodu 2”.

Tomasz Steciuk to wykonawca głównych ról w musicalach: „Evita” (Che) i „Jesus Christ Superstar” (Judasz). Grał również w licznych przedstawieniach muzycznych, takich jak” „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Wichrowe wzgórza” czy „Szachy”. Od roku 2018 współpracuje ze stołecznym Teatrem Syrena, gdzie współreżyserował przedstawienia: “Czarownice z Eastwick” i “Rodzinę Addamsów”, w których zagrał też główne role, odpowiednio: Derryla Van Horna i Gomeza Addamsa

W piątek (23.07) zabierzemy państwa na dwa koncerty. Na scenie wystąpi zespół Singi’n Birds, następnie zamkniemy oczy i rozmarzymy się podczas recitalu Janusza Radka.

Singin’ Birds – polskie żeńskie trio wokalne śpiewające w bliskiej harmonii, nawiązujące do stylów muzycznych z pierwszej połowy XX wieku. Trzon zespołu stanowią trzy wokalistki: Joanna Czarkowska – sopran, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska – mezosopran i Dominika Dulny

Janusz Radek – wokalista, kompozytor i aktor o niezwykle charakterystycznym głosie. Obecny na polskiej scenie od 30 lat. Wydał 9 płyt z czego 3 pokryły się złotem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak : Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik czy Robert Kasprzycki. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne, między innymi finałową trójką konkursu : „SuperJedynki” w kategorii Płyta roku za płytę „Dziękuję za miłość”. SuperJedynką w kategorii Płyta POP za album „Psałterz Wrześniowy”.

W sobotę (24.07.) o 17.00 wszyscy artyści zaśpiewają wspólnie podczas finałowego Koncertu.

Nad całością wspaniałych muzycznych spotkań, jak co roku będzie czuwał, dyrektor artystyczny Tomasz Filipczak pianista, aranżer, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji i aranżacji. Współpracował z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA jako pianista i dyrygent m.in. przy spektaklach „Miss Saigon”, „Piotruś Pan” i „Pięciu Braci Moe”.

Widzimy się w Tykocinie!

Hits: 287

Autor P. G.

2021-06-17

Więcej informacji z tej kategorii