Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: 59. rocznica święceń kapłańskich

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Sześciu duchownych obchodziło we wtorek (23.05.) 59. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystej mszy świętej z tej okazji w łomżyńskiej Katedrze przewodniczył biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Arcybiskup Józef Michalik, emerytowany biskup diecezji przemyskiej pochodzący z Zambrowa mówi, że przez te 59 lat na swojej drodze poznał bardzo ciekawych ludzi, którzy byli nauczycielami jego życia.

– Bardzo blisko poznałem problemy wychowania i problemy współczesne dzięki pracy w parafii oraz seminarium gdzie byłem profesorem i wychowawcą. Okoliczności pracy w Warszawie i Rzymie były dla mnie okazją do ubogacania się, umocnieniem wiary. Przez cały bieg życia Pan Bóg otwiera serca ludzkie i umysły.
Myślę, że to dzięki obecności Boga i jego planom chciał przygotować mnie, jak każdego z nas, do ostatecznego spotkania – mówi arcybiskup Józef Michalik.

 

      2023-05-23 arcybiskup Józef Michalik

 

Arcybiskup dodał, że te dzisiejsze trudności, które napotyka kościół nie są większe niż były w przeszłości, ale trzeba większej odwagi do ich pokonywania.

-Trzeba większego przywiązania do fundamentów dobra, bo dobro trwa, a zło jest krzykliwe, ale ono przeminie. Kościół i ojczyzna potrzebuje uporu w dobru, żebyśmy z tych dobrych tradycji i zwyczajów się nie wycofywali. Trzeba tego się trzymać i przetrwamy – dodaje arcybiskup.

 

      2023-05-23 arcybiskup Józef Michalik o trudnościach

 

 

Autor B. Ś.

2023-05-23

Więcej informacji z tej kategorii

Region: Coraz więcej wilków

Region: Coraz więcej wilków

Populacja wilka w Polsce znacznie wzrasta. Coraz częściej zwierzęta pojawiają się bliżej zabudowań gospodarskich,...