Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Wiara: Minął miesiąc od beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego​

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Minął miesiąc od beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prymas Tysiąclecia został ogłoszony błogosławionym 12 września podczas Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. W wielu kościołach w Polsce trwa teraz dziękczynienie za beatyfikację.

Ksiądz Andrzej Kuflikowski, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Warszawie mówi, że niedawno do Sanktuarium uroczyście wprowadzono relikwie pierwszego stopnia kardynała Wyszyńskiego.

– Są to relikwie osocza, umieszczone w przepięknym relikwiarzu pana Drapikowskiego, jako jedyna parafia w naszej diecezji mamy relikwie Prymasa. Znajdują się w bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej – zaznacza.

Z kolei w dniu beatyfikacji 12 września podczas Mszy świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli ogłoszono ustanowienie tej świątyni sanktuarium błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

Biskup Janusz Stepnowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej zaznacza, że teraz przybywa tam teraz wielu pielgrzymów.

– Prymas był związany z naszą diecezją i Zuzelą. Pragnieniem księdza proboszcza było, by uroczystość odbyła się w dniu beatyfikacji. Do sanktuarium przybywa wiele osób z całej Polski, a mieszkańcy naszej diecezji są dumni z tego, że człowiek, który urodził się na ich ziemi stał się błogosławionym – zaznaczał.

Z kolei 2 października relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego zostały uroczyście wprowadzone na Jasną Górę. Wspomnienie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie obchodzone 28 maja.

IAR

Hits: 18

Autor P. G.

2021-10-12

Więcej informacji z tej kategorii