Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Miasto ogłosiło przetargi na modernizację bulwarów

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Boiska plażowe, slip do wodowania dla kajakarzy czy ścieżki edukacyjne – taki jest plan miasta na modernizację nadnarwiańskich bulwarów. Prezydent Łomży ogłosił dwa przetargi.

Pierwszy dotyczy terenu obecnej plaży miejskiej i połączenia jej z Portem Łomża. Drugi swoim zakresem obejmuje odcinek od końca istniejących bulwarów do mostu w ciągu ul. Zjazd. Miasto na inwestycje ma już zabezpieczone środki finansowe.

Na realizację tego przedsięwzięcia mamy pozyskane środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 37,8 mln zł oraz około 32 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Podlaskiego 2021-2027. – informuje Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu:

      2024-04-10 Łukasz Czech o finansowaniu

Zadanie pn. „Budowa bulwarów nad Narwią w Łomży” obejmuje m.in. montaż prysznicy zewnętrznych i parasoli plażowych, przekrytych pergoli, stanowiących wraz z utwardzonym placem przestrzeń integracyjną z przeznaczeniem na wystawy, festyny, jarmarki, mobilne punkty gastronomiczne. Projekt przewiduje stworzenie punktów widokowych, miejsc odpoczynku, ale także infrastruktury dla dzieci i młodzieży. Przewidywana jest także budowa boiska do beach soccera z możliwością podziału na boiska do siatkówki plażowej. Obok budynku obsługi plaży ma powstać plac zabaw dla dzieci oraz urządzenia dla młodzieży typu street workout. Planowana jest także budowa slipu do wodowania dla kajakarzy i małych jednostek pływających z możliwością przycumowania oraz lokalizacja stanowisk biwakowych i namiotowych oraz schodów skarpowych umożliwiających zejście do wody dla wędkarzy. W rejonie plaży ma też powstać parking dla samochodów oraz ścieżki rowerowe i chodniki. Nie zabraknie elementów małej architektury, jak ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe, stoliki do gier, miejsca odpoczynku itp. Oprócz budowy na nasypie ziemnym ciągów pieszych i rowerowych oraz dróg dojazdowych i parkingów, projekt przewiduje różne inne, ciekawe elementy. Jednym z nich jest szkoła wiosenna i ścieżki przyrodnicze z planszami przedstawiającymi historię miasta oraz informacje o faunie i florze Doliny Narwi.

Na oferty miasto czeka do 6 maja br. Jeżeli uda się wyłonić wykonawców, to wszystkie prace powinny zakończyć się w październiku 2026 roku.

KP/BS/fot. UM Łomża

 

Autor B. Ś.

2024-04-10

Więcej informacji z tej kategorii