Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Nasz zespół

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Administracja

Ewa Zyskowska

Ewa Zyskowska

Kierownik biura CEM SpesMediaGroup

Od lat nic się nie zmienia, osoba z niezwykłym darem do przebywania w kilku miejscach jednocześnie. Przy niej najlepiej sprawdziłoby się powiedzenie „Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba poczekać…z dzień.
Kocha spacery z wnuczką Zuzią, książki które łyka codziennie, i Mazury. Każda nawet najdrobniejsza sprawa kadrowa, administracyjna, po prostu ludzka poruszana w budynku przy Sadowej 3, która trafia do niej, w moment z uśmiechem na ustach jest załatwiana. Służy pomocą, radą, taka radiowa dobra dusza.kontakt: e.zyskowska@spesmedia.pl
Mirosław Wesołowski

Mirosław Wesołowski

Zaopatrzeniowiec

Firmowe samochody są w dobrych rękach. Mirek dba o to, aby auta były zatankowane, sprawne technicznie oraz czyste. Odwiedza parafie w regionie i zostawia w nich najświeższe tygodniki „Idziemy”. Sprawdza, czy wszystko, co potrzebne jest w radiowych zasobach, ew. szybko uzupełnia braki.

REKLAMA I PROMOCJA

Ks. Szymon Kurpiewski

Ks. Szymon Kurpiewski

Szef działu Reklama i Promocja

Życiowy optymista, swoim współpracownikom jak nikt potrafi tłumaczyć nawet najbardziej skomplikowane sytuacje. Jest doradcą, wsparciem, i dobrym logistykiem. Potwierdzeniem tego są dostarczane na czas tygodniki „Idziemy” do każdej parafii w naszej Diecezji. Lubi wiedzieć co słychać na świecie, i konfrontować zdobytą wiedzę. Kocha podróże, dobrą książkę i pierogi.

kontakt: sz.kurpiewski@spesmedia.pl

Karolina Jankowska

Karolina Jankowska

Specjalista ds. marketingu i promocji

Jednym słowem – Katarynka, ilość słów, jaką potrafi wypowiadać w minutę – IMPONUJE. Jest Wesoła, empatyczna, miła, zawsze uśmiechnięta. Na co dzień w naszej rozgłośni zajmuje się sprzedażą reklam. Z Klientami ma świetny kontakt przez swoje błyszczące od śmiechu oczy.
Uwielbia sushi, spacery, i dobry film.

kontakt: k.jankowska@spesmedia.pl

Elżbieta Kosakowska

Elżbieta Kosakowska

Specjalista ds. marketingu i promocji

Ciekawa świata, kocha podróże, na swojej mapie ma już licznie odwiedzone punkty. Z wyjazdów najważniejsze są dla niej nie komercyjne wojaże a piękne wspomnienia. Ma też sportowe wspomnienia, bo kocha sporty zespołowe takie jak piłka siatkowa i nożna – jest nawet trenerem tych dyscyplin. W Radiu odpowiada m.in. za organizację imprez, obsługę kampanii reklamowych czy pozyskiwanie nowych klientów. Kocha to co robi, bo kontakt z człowiekiem, to jest to, co napędza ją do życia.
Na koniec dodamy, że lubi pogłębiać wiedzę kulinarną, to właśnie gotowanie skrada jej wolny czas.

kontakt: e.kosakowska@spesmedia.pl

REDAKCJA

Magda Bochenek

Magda Bochenek

Szef redakcji Radia Nadzieja

Radiowiec od kilkunastu lat (kobiet o wiek się nie pyta). Przygoda z radiem zaczęła się od nieistniejącej już stacji w Łomży „Radia BaB”. Potem kilka dobrych lat w Nadziei. Przerwa (5-letnia) na Polskie Radio RDC Warszawa. Powrót, bo Łomża i jej mieszkańcy są wspaniali.
Jej największą pasją jest motoryzacja, w szczególności Rajdy samochodowe. Licencjonowany sędzia sportów samochodowych. Dodatkowo zasiada na prawym fotelu pilota i dyktuje: Prawy 4 szczytem lekko przyciąć 50 lewy 3 ciąć głęboko!
Wolne dni spędza 600 km od Łomży, kocha tatry. Żyje tam słowami św. Jana Pawła II.
– Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.

kontakt: m.bochenek@spesmedia.pl

Joanna Ekstowicz

Joanna Ekstowicz

Dziennikarz

Odpowiada za dział „Wiara”, i dobrze, bo nikt tak jak ona nie zna wszystkich zagadnień związanych z Wiarą . Obdarzona darem do organizowania rekolekcji czy innych spotkań. Od ponad 20 lat związana z Ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Zafascynowana duchowością Ignacjańską, która jest dla niej ciągłym odkrywaniem siebie i Boga. Na antenie prowadzi od pn. do pt. audycję „ABC Wiary” o 15.15. To jedne z tych antenowych spotkań, które pociąga naszą rękę do potencjometru, aby zrobić głośniej. Dlaczego ? Dlatego że zrozumiałym dla każdego językiem rozmawia o Bogu, Biblii, liturgii i różnych takich sprawach duchowych. Codziennie przygotowuje też Katolicki Serwis Informacyjny.

kontakt: j.ekstowicz@spesmedia.pl

Jakub Trochimowicz

Jakub Trochimowicz

Dziennikarz

Nade wszystko realista, swoim spokojem może obdarzyć nie jedną a kilka osób. W redakcji odpowiada za pozyskiwanie najświeższych informacji, związanych z regionem. Zawsze trafnie ocenia sytuację, i sprawdza sprawy ważne dla mieszkańców regionu. Prawdziwy dziennikarz pracowity i rzetelny. Miłośnik kina, boksu i piłki.

kontakt: j.trochimowicz@spesmedia.pl

Paula Gałązka

Paula Gałązka

Dziennikarz

O pracy w mediach marzyła od szkoły. Już wtedy obserwowała, notowała, szukała porozumień, była takim „mediatorem”. I tak zostało. Dziś odpowiada za treści i aktualizowanie tego co dzieje się w regionie, i natychmiast przenosi to na portal www.radionadzieja.pl . Nim jakiś news usłyszymy w radiu, jest już na stronie. Po pracy biega z aparatem . Lubi być tam, gdzie dzieje się kultura. Kocha teatr.

kontakt: p.galazka@spesmedia.pl

Mateusz Święcicki

Mateusz Święcicki

Reporter

Codziennie z mikrofonem zwiedza Ostrołękę i region. Do redakcji przesyła informacje, na które czekają mieszkańcy Mazowsza. Słucha bluesa, nie cierpi manipulacji faktami. Raczej wyrozumiały, chyba że chodzi o wydawanie kasy publicznej. Lubi rozmawiać z ludźmi i poznawać ich historię.kontakt: m.swiecicki@spesmedia.pl
Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Reporter

Interesuje się przede wszystkim sportem. To nie przypadek, bo swoje kroki edukacyjne powędrowały właśnie w stronę AWF-u w Gdańsku. Głównie interesuje go gimnastyka sportowa dzieci i młodzieży. A sam brał udział w wielu wydarzeniach telewizyjnych i sportowych. Słucha Rap-u, lubi taniec

kontakt: m.dabrowski@spesmedia.pl

Katarzyna Polewko

Katarzyna Polewko

Wydawca i Prezenter Wiadomości

Choć ukończyła Politechnikę od zawsze marzyła o pracy w mediach. Radio Nadzieja każdego dnia towarzyszyło w jej rodzinnym domu przy porannej kawie. W życiu wyznaje zasadę, że warto kierować się sercem, by pokazać, że człowieczeństwo jednak istnieje.

kontakt: k.polewko@spesmedia.pl

DŹWIĘKOWCY I GRAFICY

Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Dźwiękowiec

Urodziny prawdopodobnie w najlepszym roku 85’, i wcale nie w czepku, a z gitarą w rękach. Zawsze ciągnęło go w stronę dźwięków, instrumentów, i całej tej technicznej instalacji. Chcąc napisać o nim krótko, powinno się tu pojawić: Wokalista i gitarzysta. Jednak krótko się nie da, bo za tym wszystkich stoi również fascynacja do gitar, wzmacniaczy i wszystkiego, co z nimi związane. Prywatnie szczęśliwy mąż Żakliny i tata Dominika Witolda. Wolne chwile lubi spędzać z rodziną, znajomymi, a także w kuchni. kontakt: produkcja@radionadzieja.pl
 Jacek Kapuściak

Jacek Kapuściak

Dźwiękowiec/Główny technik

Ksywka Łysy. Dlaczego ? Patrz zdjęcie. Jak nikt zna się na kablach. (Nie mylić z kablowaniem) Każda śrubka, przewód, kluczyk ma swoje miejsce, jeżeli ktoś zrobi w jego rzeczach bałagan, już wiadomo, że będzie miał ciężki dzień. Zna zaplecze techniczne radia jak nikt. Odwiedza wozem transmisyjnym największe imprezy w regionie, i wspólnie z ekipą nadaje program na żywo. Lubi się śmiać, i jak nikt wyciąga kawały z rękawa.

kontakt: j.kapusciak@spesmedia.pl

Marcin Wądołowski

Marcin Wądołowski

Dźwiękowiec

Jego zaraźliwy śmiech przypomina odpalanie ciągnika Ursusa znanej Trzydziestki. Jeden z Lektorów Radia Nadzieja. To jego głos możemy usłyszeć w bloku reklamowym. Kiedy Marcin wchodzi do pracy, to tak jakby drzwi otworzył huragan. Rozrusza każdego, bowiem jest też doskonałym DJ-em. Czy bywa poważny ? Nie! Nigdy. To jedna z tych osób, które nie wiadomo kiedy zrobi psikusa.

kontakt: m.wadolowski@spesmedia.pl

Sylwester Kowalewski

Sylwester Kowalewski

Grafik/Webmaster

Choć nie lubi kiedy mówi się o nim artysta, to i tak powiemy. Mistrz w swoim fachu dlaczego? Dlatego że ma ogromne pokłady cierpliwości, estetyczny zmysł, no i zna te wszystkie kolorowe programy, które przerażają resztę ekipy. Jeżeli ktoś z ekipy coś chce, musi ustawić się w długiej kolejce oczekujących, na realizację. Lubi cięte riposty, łowić ryby, i odpoczywać w ciszy.

kontakt: s.kowalewski@spesmedia.pl

PREZENTERZY

Hubert Chojnowski

Hubert Chojnowski

Prezenter

Prezenter od 2010 roku, jego głos słyszycie państwo odpoczywając w niedzielę od 10.00 do 15.30 ale też od poniedziałku do piątku w paśmie porannym od 06.00 do 09.00 lub popołudniowym od 15.00 do 18.00
Przede wszystkim Dżentelmen, co słychać w każdym wypowiedzianym w naszej stacji słowie. Jego głos potrafi ukoić nawet najbardziej skołatane nerwy. Współpracownicy doceniają jego uprzejmość i charakter, który zawsze realnie ocenia sytuację.kontakt: h.chojnowski@spesmedia.pl
Anna Czytowska

Anna Czytowska

Szef anteny Radia Nadzieja

Kibicuje Liverpoolowi FC od ponad 20 lat i czyta książki. Opowiada o nich w audycji “Ministerstwo Książek” w piątki o 12.40. Jest laureatką Małego FENIKSA przyznawanego przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. W każdą środę prowadzi Poranek Rozgłośni Katolickich “Siódma9” rozmawiając o rzeczywistości politycznej, sporcie, ekonomii, problemach społecznych oraz z autorami książek. Wśród ulubionych autorów wymienia Vonneguta za docieranie do sedna poprzez absurd i groteskę, Rotha za literacką bezczelność i obnażanie hipokryzji oraz Orwella za to, że przewidział przyszłość.

Prowadzi codzienne pasmo od 9:00 do 15:00 oraz w sobotę od 6:30 do 12:00.

kontakt: a.czytowska@spesmedia.pl

Jacek Radliński

Jacek Radliński

Prezenter

Radiowe powołanie odkrył już jako kilkunastoletni chłopak, rozbierając swoje pierwsze tranzystorowe radio na części.
Jak się później okazało nie o takie radio chodziło…
Realizator i prezenter wieczornego programu.
Na antenie od poniedziałku do piątku od 18 do 21.

ZARZĄD

Ks. dr Tomasz Olszewski

Ks. dr Tomasz Olszewski

Dyrektor

Kapłan diec. łomżyńskiej. Kapitan Wojska Polskiego. Dyrektor CEM SpesMediaGroup wydawcy Diecezjalnego Radia Nadzieja, Tygodnika Głos Katolicki, oraz portalu radionadzieja.pl. Przewodniczący Wydziału Środków Społecznego Przekazu Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Asystent Kościelny Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów – Nostra Res. Konsultant Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. Kapelan Więziennictwa.

kontakt: t.olszewski@spesmedia.pl

Ks. Mariusz Szulc

Ks. Mariusz Szulc

Z-ca dyrektora

Podróżnik, sternik motorowodny , członek PZŁ, asystent KSM, ale przede wszystkim szczęśliwy ksiądz otwarty na drugiego człowieka. Absolwent WSD w Łomży; UKSW w Warszawie i WSKSiM w Toruniu. Zawsze podążający w stronę słońca, bo: „nieboczeka”.

kontakt: m.szulc@spesmedia.pl

WSPÓŁPRACOWNICY

Mirosław Dziewa

Mirosław Dziewa

Kiedy, słyszy Jazzowe brzmienie… zamyka oczy i odpływa do innego świata. Znany ze swojej wierności i miłości do Jazzu. Kiedy mówisz: Mirek Dziewa. Mówisz: Jazz. Pewnie dlatego, że jest Muzykiem, fagocistą. Przychodząc w 2005 roku do Radia, stworzył audycję „Blizej Jazzu „która, do dziś wybrzmiewa w każdy czwartek o 19.00 na falach 103.6 fm. (powtórka w sobotę o 22.30). Jednak nadal Jazzu było zbyt mało, dlatego stworzył z pomocą sponsora „ Novum Jazz Festival”. I oto takim sposobem od dobrych kilku lat Jazz ma swoje święto raz w roku. Ściąga tu ludzi z całego kraju i Europy. Lubi gotować, dobrze zjeść, podróżować.

Zajrzyj na stronę festiwalu: www.jazz.radionadzieja.pl
Facebook: https://www.facebook.com/NovumJazzFestival/

Ks. Jan Krupka

Ks. Jan Krupka

Konsultant Głosu Katolickiego i Radia Nadzieja

Wprowadza do budynku „SpesMedia” przy Sadowej 3 – spokój. Zawsze opanowany, znający odpowiedzi na nasze często trudne pytania związane z religią, ale i normalnym codziennym życiem.
Lubi sprawdzać jak się nam pracuje, i czy nic nikomu nie brakuje. Codziennie ks. Jana słyszymy w audycji „Słowo Życia” oraz w pierwszą środę msc. współprowadzi audycję „Dokąd Zmierzamy”. Swoich rad udziela również przy tworzeniu wkładki regionalnej „Głos Katolicki” do tygodnika „Idziemy”. W Diecezji Ks. Jan Krupka jest rzecznikiem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Na co dzień w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, uczy języka angielskiego. Jest kapelanem Sióstr Benedyktynek.kontakt: jk@gloskatolicki.pl
Adam Kalinowski

Adam Kalinowski

Informatyk / Webmaster

Projektowanie stron internetowych jest jego pasją i pracą. Uwielbia nietypowe zadania i problemy do rozwiązania. Gromadzi różnego rodzaju dokumentacje informatyczne z nadzieją, że kiedyś do nich zajrzy. Miłośnik komiksu, piłki nożnej oraz ciężkiej muzyki w starym stylu.
Kontakt biuro@studiofi.pl
Strona internetowa studiofi.pl

Hits: 1629