Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Blisko. Bliżej. Rodzina! Czym zajmuje się Centrum Pieczy Zastępczej?

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko. Bliżej. Rodzina! To cykl audycji na antenie Radia Nadzieja. Do studia zaproszeni są eksperci w temacie rodziny i rodzicielstwa.

Gościem dzisiejszej audycji była Bożena Jabłońska, dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży. W rozmowie z Bartoszem Święcińskim opowiedziała o zadaniach Centrum.

Sama nazwa wskazuje “Centrum Pieczy Zastępczej” więc zajmujemy się rodzicielstwem zastępczym, a szczególnie rodzinnymi formami opieki zastępczej. Centrum Pieczy w Łomży zostało powołane na bazie dawniej istniejącego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego, który pieczą zastępczą zajmował się od 1994 roku, bo przecież adopcja to też jest forma pieczy zastępczej. W sensie prawnym, emocjonalnym, trochę to inaczej wyglądam, ale wtedy Ośrodek Adopcyjny prowadził zarówno sprawy adopcji, jak i rodzin zastępczych. Od 2012 roku adopcje zostały oddzielone i zajmuje się nimi Ośrodek Adopcyjny, który jest jak gdyby poza nami i mieści się w Białymstoku. Natomiast Centrum Pieczy Zastępczej z racji tego, że te minione lata, które upłynęły, a dały pozytywne efekty, jeśli chodzi o budowanie systemu pieczy zastępczej w Łomży spowodowały, że takie Centrum utworzono i w tym momencie rodzicielstwo zastępcze, czyli ten system rodzinnej opieki zastępczej jest od wielu lat takim wiodącym sposobem opieki nad dziećmi.

Blisko. Bliżej. Rodzina! Na naszej antenie w każdą środę i piątek o g. 10.15, a całej rozmowy z Bożeną Jabłońską mogą Państwo odsłuchać poniżej:

 

      11. Audycja - Blisko. Bliżej. Rodzina!

 

Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina!” na rok 2023.

Autor ES

2023-07-12

Więcej informacji z tej kategorii