Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Chłodne odcienie blondów – modne propozycje

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Koloryzacja to zabieg upiększający włosy, uwielbiany przez wiele kobiet niezależnie od wieku. Dzięki niej możemy odświeżyć fryzurę, przykryć odrosty czy zatuszować pierwsze siwe pasma. Dla znacznej części klientek farba do włosów to produkt, który pozwala im na zmianę swojego wyglądu lub stylu. Czy istnieje jeden uniwersalny odcień farby? W takiej sytuacji wiele zależy od indywidualnych preferencji. Mimo to jednym z najchętniej wybieranych kolorów są chłodne odcienie blondu. Dowiedz się, komu pasuje popielaty blond i jak powinna przebiegać prawidłowa koloryzacja włosów.

Chłodne odcienie blondu – jaki wybrać?

Blond to kolor, który nie wychodzi z mody. Niezależnie od tego, jak zmieniają się trendy i co lansują gwiazdy oraz influencerzy, blond to odcień ponadczasowy. Jest pełen klasy, elegancki i posiada bardzo szeroki wybór odcieni. Stąd pasuje każdemu typowi urody i każda z nas jest w stanie wybrać odcień, który będzie dla niej odpowiedni oraz podkreśli atuty jej urody.

Jaki odcień blondu będzie najlepszym wyborem? Trudno udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej od kilku sezonów bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się chłodne odcienie, a w szczególności popielaty blond. To kolor, który świetnie będzie prezentował się zarówno w przypadku naturalnych blondynek, jak i osób z ciemniejszymi włosami.

Popielaty blond – komu pasuje?

Popielaty blond to bardzo wdzięczny odcień, gdyż pasuje posiadaczkom różnych typów urody. Będzie świetnie współgrał z neutralnym lub chłodnym odcieniem skóry, jednak nie jest to reguła. Także posiadaczki oliwkowej cery będą z niego zadowolone. Popielaty blond sprawdzi się u posiadaczek szarych, zielonych lub niebieskich oczu. Nie oznacza to jednak, że posiadaczki brązowych lub piwnych tęczówek powinny z niego rezygnować. Paleta barw popielatego blondu jest bardzo rozległa, dlatego praktycznie każda kobieta, która marzy o chłodnym blondzie, znajdzie coś dla siebie.

Jedyną sytuacją, w jakiej chłodny, popielaty blond może wyglądać u danej osoby niekorzystnie, jest szary i matowy odcień cery. Jeśli Twoja skóra twarzy jest pozbawiona blasku, być może warto rozważyć wybór cieplejszego odcienia.

Koloryzacja włosów – jak powinna przebiegać?

By móc cieszyć się idealnym odcieniem chłodnego blondu, niezbędna jest właściwa koloryzacja włosów. Jeśli zamierzamy pokryć swoje pasma farbą samodzielnie, musimy się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Pamiętaj, jeśli posiadasz ciemne włosy, a chcesz przefarbować je na chłodny odcień blondu, konieczne będzie użycie rozjaśniacza. Inaczej popielaty blond będzie niewidoczny na Twoich pasmach.

Przy samodzielnej koloryzacji włosów należy koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do farby. Wszystkie niezbędne akcesoria warto przygotować sobie przed połączeniem składników mieszanki koloryzującej. Pamiętaj, by zabezpieczyć skórę wokół włosów tłustym kremem lub wazeliną – dzięki temu łatwiej będzie z niej usunąć pigment.

By koloryzacja włosów zakończyła się sukcesem, ważna jest właściwa aplikacja farby, jak i przestrzeganie czasu, przez jaki powinna pozostawać na włosach. Czasami nawet kilka minut może spowodować ogromną różnicę w tym, jak będzie prezentował się nasz nowy odcień włosów.

mat. sponsorowany

Hits: 24

Autor P. G.

2022-06-01

Więcej informacji z tej kategorii