Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Co na komunię w 2022? Przegląd najpiękniejszych pamiątek komunijnych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Pierwsza komunia to podniosły moment w życiu małego chrześcijanina. Pomyśl więc o upominku, który podkreśli wyjątkowość tej chwili. Pamiątki komunijne – na co się zdecydować i czym się kierować? Przeczytaj nasz artykuł i wybierz najpiękniejszy prezent dla dziecka z okazji pierwszej spowiedzi.

Pierwsza komunia – jedyne takie wydarzenie

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że pierwsza spowiedź oraz Komunia Święta to moment bardzo istotny nie tylko w życiu dziecka, ale całej jego rodziny. I to właśnie najbliżsi powinni zadbać o to, aby maluch dostrzegł i zrozumiał powagę wydarzenia. Pierwsza komunia to bowiem jednocześnie pierwsze takie spotkanie z Bogiem oraz możliwość dostąpienia niezwykłego sakramentu.

Pamiątki komunijne – najlepsze propozycje 

Zacznijmy więc od rozróżnienia dwóch pojęć. Zastanów się, czy tym, czego szukasz, jest pamiątka pierwszej komunii, czy może prezent z okazji pierwszej komunii. Jeśli chcesz upamiętnić ten dzień, postaw na wyjątkowe pamiątki komunijne. Co wybrać?

Medalik lub krzyżyk na łańcuszku

Komunia Święta to dobry moment, aby podarować dziecku medalik lub krzyżyk na łańcuszku. Nawet jeśli maluch na co dzień nosi inny medalik – np. ze chrztu – to nowy egzemplarz będzie pięknym symbolem tego dnia. Na taki gest decydują się zazwyczaj najbliżsi, szczególnie rodzice chrzestni lub dziadkowie. Chłopcu zazwyczaj kupuje się krzyżyk, dziewczynce zaś medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Nie zapomnij o grawerze – dzięki niemu przedmiot już zawsze będzie kojarzył się z dniem pierwszej komunii.

Różaniec

Modlitwa to forma rozmowy z Bogiem. Różaniec pomaga skupić się w danym momencie tylko na niej. Podaruj maluchowi jego pierwszy różaniec z okazji pierwszej komunii, a na pewno poczuje się wyjątkowo i z tym większym entuzjazmem będzie wypełniał obowiązek modlitwy.

Złote i srebrne ozdoby

Oczywiście pamiątka pierwszej komunii nie musi mieć stricte religijnego wydźwięku – wystarczy, że będzie nawiązywała do tego dnia i go upamiętniała. W tej roli świetnie sprawdzą się więc różnego rodzaju ozdoby. Idealnym prezentem dla dziewczynki będą złote kolczyki np. w kształcie aniołków. Oprócz tego z okazji pierwszej spowiedzi coraz częściej daje się złote lub srebrne pierścionki z kamieniami szlachetnymi. Popularnym upominkiem są też bransoletki, szczególnie takie, na których można uwiecznić grawer.

Wszystkie wymienione wyżej upominki znajdziesz w sklepie Marko. Możesz zdecydować się na zakupy na stronie internetowej – dzięki temu błyskawicznie porównasz poszczególne produkty – lub odwiedzić któryś z salonów Marko w Białymstoku.

Prezenty z okazji komunii – co warto wybrać? 

A może oprócz pamiątki z tego dnia warto kupić także „typowy” prezent? Nic nie stoi na przeszkodzie – o ile nie stracimy z oczu głównego celu oraz charakteru uroczystości. Nie chodzi bowiem o to, aby prześcigać się w najlepszych i najdroższych prezentach, jedynie po to, by dziecko mogło pochwalić się nimi w szkole.

Co zatem zamiast laptopa, konsoli do gier, roweru czy quada?

  • Zegarek – to praktyczny, a przy tym ponadczasowy upominek. Sięgnij po model o uniwersalnym designie, czyli takim, który nie znudzi się dziecku za rok czy dwa.
  • Smartwatch – jeśli maluch pasjonuje się nowinkami technologicznymi, pomyśl o smartwatchu, np. Garett Kids Happy. Może pełnić funkcję pierwszego telefonu, ponadto umożliwia opiekunom zdalną opiekę nad dzieckiem. Jest odporny na pył i wodę, więc nie ma obawy, że ulegnie uszkodzeniom podczas zabawy.
  • Książki – to prezent dobry na każdą okazję! Wciągająca książka pobudza wyobraźnię i zachęca do kolejnych lektur. Nie zapomnij o dedykacji, a „maluch” nawet po latach będzie pamiętał o okolicznościach wręczania podarunku.
  • Gry planszowe – szczególnie takie, w które można grać całą rodziną. Postaw na grę przygodową, strategiczną, uczącą logicznego myślenia lub pomagającą wyrażać emocje.
  • Voucher – na wejście do centrum nauki, w którym dziecko będzie mogło dokonywać niesamowitych odkryć i przeprowadzać eksperymenty, do parku rozrywki, na spektakl – masz mnóstwo możliwości.

Jaka pamiątka z dnia pierwszej komunii będzie strzałem w dziesiątkę? Jeśli zależy Ci na tym, aby podkreślić podniosłość tej chwili, wybór jest prosty. Zdecyduj się na taki upominek, dzięki któremu umocnisz dziecko w wierze i wskażesz mu dobrą drogę. Obdarowany – już jako osoba dorosła – będzie go wspominał z prawdziwym rozrzewnieniem.

art. sponsorowany

Autor M. Sz.

2022-04-29

Więcej informacji z tej kategorii