Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czas Świadectw: O modlitwie obrazem – Katarzyna Perkowska

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zakon, kapłaństwo czy misje to nie jedyne formy życia oddanego służbie Bogu. O nietypowym powołaniu do tworzenia, opowiadała w audycji “Czas Świadectw” pochodząca z Grajewa artystka Katarzyna Perkowska.

Z ikonami zetknęła się przypadkiem, gdy będąc na studiach architektonicznych pomyliła sale:

– Poszłam przez przypadek na zajęcia dla III roku, gdzie była mowa właśnie o historii sztuki, o ikonach. I były tam przedstawione różne typy ikony Matki Bożej. Poczułam, że ja mam to robić i takie wiercenie w brzuchu, że to jest to, że musisz tego spróbować. To jest właśnie rzecz, do której pan Bóg jakoś powołuje.

Po pisaniu ikon przyszedł czas na rysowanie piaskiem. Inspiracją do tego było pragnienie przedstawienia Męki Chrystusa:

– Moje rysowanie na piasku zaczęło się właśnie od rysowania Pasji. Znajomy z Białegostoku napisał muzykę pasyjną i wiedział, że ludziom będzie trudno wytrwać na koncercie gitarowym w momencie, kiedy ten koncert trwa ponad godzinę. Jak tak sobie pomyślałam wtedy, że to by było niesamowite, żeby można było pokazywać Mękę Chrystusa na żywo, rysowanie na żywo.

Pierwsze próby rysowania piaskiem Kasia podjęła jeszcze tego samego dnia, wykorzystując szklany stół, który zrobiła ze starego okna. Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy, którą przeprowadziła Beata Borkowska:

BB

Hits: 9

Autor P. G.

2021-03-04

Więcej informacji z tej kategorii