Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Region: Rozbity samolot – ćwiczenia ratownicze służb mundurowych w Czerwonym Borze

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Akcja poszukiwawczo-ratownicza związana z rozbiciem samolotu, którym podróżowało 6 osób – takie ćwiczenia odbywają się dziś (21.05) na poligonie w Czerwonym Borze. Biorą w niej udział m.in. funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz ratownicy medyczni.

Trudne zadania integrują nas jako grupę – mówi starszy kapitan Damian Leszczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie:

Ćwiczenia pozwalają na to, żebyśmy mogli lepiej się zgrać z pozostałymi służbami. Nasze działania, które prowadzimy na co dzień dają nam duże pole do popisu, żeby prowadzić działania w naszym zakresie, gdzie mamy to wszystko dobrze dopracowane. Takie ćwiczenia pozwalają na to, że zarówno współpraca z policją, z wojskiem, z pozostałymi grupami poszukiwawczymi i ratowniczymi idzie we właściwym kierunku, że lepiej to wszystko dogrywamy przy prawdziwym scenariuszu.

      2024-05-21 Damian Leszczyński o integracji

Kryzysowe sytuacje takie jak katastrofa lotnicza mogą się zdarzyć, dlatego musimy być do tego przygotowani- podkreśla podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Podlaskiej Policji:

-To jest taka sytuacja, która angażuje bardzo dużo osób w jednym czasie. Zadanie pierwsze to przede wszystkim zlokalizować miejsce katastrofy, dotrzeć i tam jak najszybciej rozpocząć udzielanie pomocy tym osobom, które tego potrzebują. Policja działa kilkoma torami, jednocześnie zbieranie informacji na potrzeby postępowania przygotowawczego, a więc relacje świadków, ale także w późniejszej części również oględziny miejsca zdarzenia. 

      2024-05-21 Tomasz Krupa o przygotowaniach

Dzisiejsze ćwiczenia z zakresu reagowania kryzysowego ‘SAREX’ potrwają do późnych godzin wieczornych.

Fotorelacja z przygotowań i odprawy służb dostępna jest poniżej.

Autor M. D.

2024-05-21

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...