Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Czy worki pod oczami to wyłącznie efekt braku snu?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rozświetlone i pełne blasku spojrzenie to z pewnością marzenie wielu kobiet. Niestety rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej. Brak odpowiedniej ilości snu, zmęczenie, niewłaściwa dieta – ich skutki bardzo szybko stają się widoczne na naszej skórze. Jednym z pierwszych symptomów, które dają nam znać o tym, że nasz organizm potrzebuje regeneracji, są worki pod oczami. Czy zawsze jednak są one efektem niewyspania? Dowiedz się, jaka może być ich przyczyna i w jaki sposób się ich pozbyć.

Czym są worki pod oczami?

Z pewnością zauważyłaś, że po nieprzespanej nocy lub pracy do późna Twoja twarz na drugi dzień wyglądała na bardzo zmęczoną. Bardzo prawdopodobne, że uwidoczniły się również worki pod oczami. To delikatna opuchlizna, która pojawia się w czasie przemęczenia, niewłaściwej diety lub w wyniku starzenia naszej skóry. Warto pamiętać, że skóra wokół naszych oczu jest znacznie cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy, a co za tym idzie, mniej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Skóra pod oczami posiada także mniejsze ilości kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jej odpowiednią jędrność i napięcie. Wraz z wiekiem i zachodzącymi procesami starzenia ich ilość znacznie się zmniejsza, przez co skóra staje się osłabiona i zwiotczała. Bardzo często w tym miejscu gromadzi się także nadmiar wody, przez co można odnieść wrażenie, że okolica oka jest opuchnięta i obrzmiała.

Przyczyny powstawania worków pod oczami

Choć worki pod oczami wiążą się głównie z procesami starzenia, mogą pojawić się także u bardzo młodych kobiet. Przyczyną ich obecności jest wtedy przede wszystkim styl życia. Ciągły stres, praca w nocy, nieodpowiednia higiena snu sprawiają, że na drugi dzień nie tylko budzimy się niewyspane, ale i okolica naszych oczu prezentuje się mało atrakcyjnie.

Worki pod oczami mogą być także efektem niewłaściwej diety. Decydujący wpływ na ich obecność ma spożywanie dużych ilości cukru i soli, czyli składników, które często w nadmiarze występują w żywności przetworzonej. Obrzęk pod oczami może być wywołany także przez spożywanie w przesadnych ilościach kawy, częste picie alkoholu czy palenie papierosów. Co ciekawe, worki pod oczami powstają również w wyniku niedoboru wody w organizmie. Stąd tak ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i spożywać co najmniej 2 litry wody dziennie.

Choć worki pod oczami to w dużej mierze nieszkodliwy defekt kosmetyczny, który jest możliwy do zneutralizowania, zdarza się, że ich obecność może być symptomem naszych problemów ze zdrowiem. Worki pod oczami mogą pojawić się w wyniku niedoczynności tarczycy, chorób nerek, układu krążenia czy na skutek przyjmowania niektórych leków.

Krem pod oczy – sposób na worki pod oczami

Jednym ze skutecznych sposobów, który pozwala pozbyć się nieestetycznych worków pod oczami, jest odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy z naciskiem na pielęgnację skóry wokół oczu. Niestety zdarza się, że ta część twarzy często jest pomijana lub do jej pielęgnacji stosujemy ten sam krem, który nakładamy na inne partie twarzy. Należy pamiętać, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i nakładając na nią krem do twarzy, możemy ją obciążyć.

Podstawowym kosmetykiem, po który należy sięgać w tej sytuacji, jest krem pod oczy. Aby stosowanie go przyniosło nam jak najlepsze rezultaty, należy przede wszystkim dobrać go w oparciu o potrzeby naszej skóry wokół oczu. Na rynku znajdziemy krem pod oczy o działaniu nawilżającym, regenerującym łagodzącym czy przeciwzmarszczkowym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że używany przez nas produkt będzie skuteczny.

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Odpowiedni krem pod oczy i jego właściwe oraz regularne stosowanie to połowa sukcesu w pozbyciu się worków pod oczami. Jednak nawet najlepszy krem pod oczy nie wystarczy, jeśli nie będziemy pamiętać o odpowiednim stylu życia:

  • odpowiedniej ilości snu;
  • właściwej diecie;
  • unikaniu używek;
  • unikaniu spożywania nadmiernej ilości cukru i soli;
  • prawidłowym i dokładnym demakijażu twarzy;
  • piciu odpowiedniej ilości wody każdego dnia.

mat. sponsorowany

Hits: 13

Autor P. G.

2021-06-17

Więcej informacji z tej kategorii